Rychlejší doručení a ekologický přístup. Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.


Společnost Raben v Evropě působí v 15 zemích a v posledních letech se zaměřuje na modernizaci a posílení své silniční přepravní sítě. Její páteř od letošního roku tvoří šest takzvaných Eurohubů – centrálních bodů evropských dopravních linek společnosti. Jeden z těchto strategických logistických uzlů se v letošním roce otevřel také v Rokycanech u Plzně, v těsné blízkosti dálnice D5.

Efektivní řízení přepravy snižuje uhlíkovou stopu

Logistický areál se rozkládá na ploše 6 000 metrů čtverečních a disponuje 56 rampami pro snadnou překládku zboží, a to včetně nebezpečného nákladu. Pro přepravu využívá BDF kontejnery, které mají větší kapacitu než běžný návěs a zrychlují a zefektivňují překládku zásilek. Umístění v bezprostřední blízkosti dálnice D5 zaručuje rychlé napojení nejen na evropské páteřní komunikace.

Eurohub využívá pokročilý systém řízení přepravy jednotný pro celou skupinu Raben Group, který navíc pomáhá zvyšovat užitkovost jízd a eliminovat prázdná místa. Díky efektivnímu využití přepravní sítě a také díky flotile tvořené moderními vozy významně klesá uhlíková stopa zásilek, což je hledisko, které v dnešní době nelze opomenout,“ říká Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia.

Nulové emise do roku 2050

Ekologický dopad je pro celou Raben Group prioritním tématem, proto se připojila ke globální iniciativě Science Based Targets (SBTi) a stanovila si krátkodobé i dlouhodobé cíle v oblasti dekarbonizace. „Vytvořili jsme k nim jasný akční plán snižování emisí, který je měřitelný a sledovatelný v čase. Do roku 2030 chceme být na polovině původního množství emisí a do roku 2050 chceme dosáhnout nulových hodnot,“ říká Jakub Trnka.V České republice používá Raben od poloviny letošního roku už pouze vozidla odpovídající normám EURO V a EURO VI. Energetickou spotřebu budovy Eurohub Rokycany pomáhají pokrýt solární panely na výrobu elektřiny umístěné na opláštění haly.

Nejrychlejší spojení s Německem na trhu

Rokycanský Eurohub představuje bránu mezi zeměmi střední a východní Evropy a západní Evropou. Denně pokrývá 52 sběrných linek a operuje 45 přímých spojení. Roční kapacita doku je přes 750 tisíc palet.

Přeprava do evropských zemí jako Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Rakousko či Nizozemí se nejen zrychlila, ale také zjednodušila. Naprostou většinu dodávek zvládneme zajistit s jedinou překládkou, což je na trhu rovněž unikátní. Výrazně tak klesá riziko ztráty nebo poškození zásilek,“ popisuje Jakub Trnka a dodává: „Jen do Německa odbavíme denně 33 přímých spojení, a klientům tak zaručíme nejrychlejší čas doručení na trhu. Doručení do 24 hodin v rozsahu od jediné palety po celý kamion je přitom něco, co na trhu nemá obdoby.

Německo je největší evropská ekonomika a též nejdůležitější obchodní partner českých firem. Zásilky do a z Německa tvoří dvě třetiny objemů všech mezinárodních zásilek skupiny Raben Group a tento trh je pro ni klíčový. Díky Eurohubu se kapacita přepravy zajišťovaná společností Raben do Německa a zpět zvýšila na sedminásobek, a to při zajištění stálého systému denních linek s garancí včasných odjezdů.

Šestice evropských uzlů

Nově vybudované Eurohuby společnosti Raben odpovídají za konsolidaci sběrné služby pro evropské dopravní linky. Jejich účelem je doplňovat pevně dané přímé přepravní trasy a zaručit přesně načasovaná spojení mezi všemi evropskými depy firmy. Všech šest Eurohubů se vyznačuje zvýšenou kapacitou, vynikající pozicí a infrastrukturou. Funguje mezi nimi 131 přímých linek a více než 600 denních spojení. Jejich souhrnná kapacita je 40 000 metrů čtverečních v rámci všech doků a jsou plně sledovatelné prostřednictvím systému TMS.

Kromě Rokycan získaly status Eurohub depa Sarstedt (zajišťující spojení se Skandinávií), Mönchengladbach (severní Francie, Benelux, Spojené království, Irsko), Fellbach (Španělsko, Portugalsko, zbytek Francie) a Aichach (Rakousko, Itálie, Polsko, Česká republika) v Německu a dále Legnica v Polsku (spojení v rámci tohoto trhu a do Pobaltí).

Raben Logistics Czech
Raben Logistics Czech působí na trhu od roku 2008. Nabízí komplexní logistické služby na míru pro malé, střední a velké podniky a všechna průmyslová odvětví. Poskytuje služby v oblasti vnitrostátní a mezinárodní přepravy, smluvní logistiky, logistiky čerstvých potravin, celovozové a kombinované přepravy a letecké a námořní přepravy. Nedílnou součástí nabídky je široká škála služeb přidané hodnoty (VAS) a komplexní celní služby. Raben Logistics Czech disponuje 10 strategicky rozmístěnými pobočkami, zaměstnává 540 osob a nabízí 120 000 m2 moderních skladových prostor. Pro více informací prosím navštivte ceskarepublika.raben-group.com.

Raben Group
Skupina Raben Group je logistický operátor, který nabízí komplexní logistické služby: smluvní logistiku, silniční přepravu (vnitrostátní, mezinárodní a přepravu na Východ), logistiku čerstvých potravin, celovozovou a kombinovanou přepravu a leteckou a námořní přepravu. Více než 90 let zkušeností a uznání na trhu umožňuje Raben Group budovat a udržovat se zákazníky dlouhodobé vztahy a nabízet malým, středním i velkým firmám logistiku „s lidskou tváří“. Malý holandský rodinný podnik se rozrostl ve skupinu, která má více než 160 poboček v 15 evropských zemích, přibližně 1 400 000 m2 skladovací kapacity a každý den vysílá na silnice více než 9 000 kamionů. Raben Group chce být motorem, díky němuž bude svět v pohybu, ale stane se také lepším a zelenějším. Proto vytrvale realizuje svou strategii pro udržitelný rozvoj založenou na třech pilířích: zodpovědné organizaci, ochraně životního prostředí a vlivu na společnost. Více informací naleznete na www.raben-group.com.

Autor: Mediální skupina Region24 Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka