Škodovka spolupracuje s Toshibou

První dodávky rotorů, lopatek a těles turbín pro 10 turbín tepelných elektráren pro japonský koncern Toshiba začala vyrábět plzeňská Škoda Energo. Jedná se o kontrakt za 160 miliónů Kč.

obrázek: Škodovka spolupracuje s Toshibou
Pětiletou smlouvu o dlouhodobé strategické spolupráci v oblasti výroby parních turbín 200 až 300 MW podepsala Škoda Energo s jednou z nejvýznamnějších světových firem - japonským koncernem Toshiba Corporation Power Systems.
    Součástí smlouvy byl také 1. společný kontrakt v hodnotě 160 miliónů korun na dodávky 10 rotorů s lopatkami a vysokotlakých a středotlakých těles turbín. První rotory pro Toshibu už se vyrábí.
    Energetická divize koncernu Toshiba, která se věnuje dodávkám tepelných,. vodních a jjaderných elektráren, měla roční obrat pět miliard dolarů.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články