Soutěž robotických vozítek ROBO2023 hostila Plzeň

Celkem dvacet týmů z celé České republiky se utkalo v soutěži robotických vozítek ROBO2023, kterou hostil společenský sál SOU elektrotechnického Plzeň.


Dvoučlenné žákovské týmy středních škol soutěžily nejen v celkovém umístění jízdou po určené trase, ale také byl u jejich vozítek hodnocen design, prezentace vozítka nebo nejlepší jízda. Celkové vítězství si odnesl tým VOŠ a SPŠE Plzeň.

Robotická soutěž ROBO2023 je realizována v rámci projektu „Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji“ ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni a Středním odborným učilištěm elektrotechnickým, Plzeň. „Cílem těchto soutěží je vždy porovnat napříč republikou, jaké odborné znalosti a dovednosti naši žáci mají. Takovým bonusem k tomu je také rozšíření znalostí v oblasti robotiky a získání nových inspirací pro soutěžící žáky a nových kontaktů navzájem,“ říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Soutěže se účastní maximálně jeden dvoučlenný žákovský tým ze střední školy nebo školského zařízení. Úkolem soutěžních týmů bylo zkonstruovat robotické vozítko, prezentovat ho před porotou a projet s ním v co nejkratším čase vymezenou dráhou. „Do dráhy byl vložen neosvětlený tunel a následně vyvýšenina s povinností zpomalit při nájezdu vozítko a při sjezdu pak vozítko zrychlit. Vozítko přepravovalo kelímek s odměřeným množstvím vody, kterou nesmělo rozlít,“ upřesňuje detaily Vladimír Kroc.

Soutěžilo se v kategoriích nejlepší jízda, nejlepší design, nejlepší prezentace a celkové umístění.

Celkové umístění

1. místo

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň - Jan Ocelík, Václav Straka

2. místo

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka, Praha 1 - Matěj Schulz, Dominik Petříček

3. místo

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice - Jakub Kovář, Šimon Kramer

Fotogalerie
ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
01.12.2023 07:090 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka