Soutěž Technika má zlaté dno zná vítěze

Letos již 9. ročník soutěže Technika má zlaté dno se uskutečnil ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň.

weby na míru UNIWEB

Své síly v technických znalostech tzn. montáž výrobku ze stavebnic Merkur a Boffin zde poměřilo 19 soutěžních týmů ze škol z celého Plzeňského kraje.

Úkolem čtyřčlenných soutěžních týmů bylo sestavit funkční hledač světla. Na splnění zadání mají účastníci časový limit 4 hodiny a k dispozici jim byli odborní poradci a pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického Plzeň.

Soutěže se zúčastnilo celkem 76 žáků, týmy jsou vždy rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Elektrotechnického cechu Plzeňského regionu, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií. Vítězové si pak z rukou zástupců Plzeňského kraje jednotlivě převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo), 1 000 korun (zvláštní cena komise) a ostatní pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.

V kategorii gymnázií zvítězil tým Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23, v kategorii středních škol zvítězil tým Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň. V kategorii středních odborných učilišť první místo získal domácí tým SOU elektrotechnického, Plzeň.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
FESTIVAL BONJOUR PLZEŇ 2021

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby