Stock prodal díky vodkám více lihovin

Zejména díky vodkám a tradičním domácím lihovinám řady Božkov prodal Stock Plzeň za letošní leden až listopad o 12 procent více lihovin než loni. Největší česká likérka počítá, že tento nárůst si do konce roku udrží a překročí hranici 24 milionů litrů.


Zejména díky vodkám a tradičním domácím lihovinám řady Božkov prodal Stock Plzeň za letošní leden až listopad o 12 procent více lihovin než loni. Největší česká likérka počítá, že tento nárůst si do konce roku udrží a překročí hranici 24 milionů litrů. Loni podnik prodal 23,1 milionu litrů alkoholu, meziročně o 12 procent více. Řekl to ředitel podniku Martin Petrášek.
"Letošní rok zatím hodnotím jako velmi velmi úspěšný, i když nejdůležitějších 14 dní v roce nás ještě čeká," uvedl. Podle ředitele je to dáno zvyšující se koupěschopností lidí, kteří navíc požadují známé značky, které jim garantují kvalitu.
Stock letos posiluje především v gastronomii, kde jeho tržní podíl přesáhl 40 procent. Rozhodujícími tahouny jsou vodky a tradiční domácí lihoviny řady Božkov. Díky razantním prodejům Vodky Amundsen a Božkov Vodky se firma dostala v kategorii vodek na první příčku na trhu. Likérka dále dominuje v segmentu "tuzemáků" (dříve rumů), a to se značkou Božkov Tuzemský, a dále v kategorii hořkých a bylinných lihovin se značkami Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Magister. Oba fernety a Božkov Tuzemský jsou podle Petráška tři nejprodávanější značky lihovin v Česku.
Klíčovou roli v růstu celkových prodejů Stocku hrají vodky. Podle agentury Data Servis zůstává jedničkou v gastronomii Božkov Vodka se čtvrtinovým podílem. Druhá je Finlandia Vodka a za ní Vodka Amundsen.
Mimořádně se podle Petráška daří řadě Božkov, jejíž prodeje se letos zvýšily o třetinu. Kromě tuzemáku a vodky zahrnuje například meruňku, peprmint, griotte a vaječný likér. "Tradiční domácí lihoviny zažívají v ČR skutečně nebývalou renesanci," uvedl ředitel likérky.
Prodeje nijak nesnížilo říjnové zdražení lihovin v průměru o dvě procenta. "Sotva nám to pokrylo nárůst cen lihu," vysvětlil Petrášek.
Stock, který od konce loňského roku stoprocentně ovládá německý potravinářský koncern Eckes, loni zvýšil tržby z 1,463 miliardy na více než 1,633 miliardy korun. Loňský čistý zisk firmy se 186 zaměstnanci činil 282 milionů korun, meziročně se zvýšil téměř o 100 milionů korun.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 19.12.2006 13:200 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq