Turbína Doosan Škoda Power roztočí kola vlajkové automobilky Volkswagenu

Další prestižní projekt realizuje Doosan Škoda Power přímo v srdci německého automobilového průmyslu.

mobil pohotoovst banner

Do největší automobilky na světě, výrobního závodu Volkswagen ve Wolfsburgu, dodá plzeňský výrobce dvě industriální turbíny o výkonu 2x50 MW s regulovaným odběrem, převodovkou a generátorem. Soustrojí muselo splnit zejména vysoké nároky na účinnost a spolehlivost pro nepřetržitý provoz spolu s přísnými německými standardy.

Provoz turbíny v rámci automobilky se od standardních dodávek do energetických provozů značně liší, a pro Doosan Škoda Power je tento projekt první realizací v segmentu automobilové výroby. Pro odborníky z koncernu Volkswagen však nikoliv, a proto přišli s jasně definovanými parametry, které turbína z Plzně musela splnit. 

Na projektu opět spolupracuje Doosan Škoda Power se společností Mitsubishi Hitachi Power Systems v paroplynových cyklech, kde Mitsubishi dodává plynovou turbínu a Doosan Škoda Power turbínu parní.

„Tato flexibilní konfigurace jednotělesové parní turbíny s regulovaným odběrem, převodovkou a generátorem se často používá mimo ryze energetické provozy. Nejenže vyrábí elektrickou energii, ale také v potřebných parametrech dodává páru i do dalších úseků provozu – v tomto případě do technologie výroby Volkswagen. Věříme, že budeme pro Koncern dobrým a spolehlivým partnerem,“ říká Michal Sarpong, vedoucí odboru Nabídky ve společnosti Doosan Škoda Power.

Parní turbíny už dlouho nejsou pouze výsadou energetiky – s pomocí regulovaných či neregulovaných odběrů může turbína dodávat páru i pro využití v následné technologii jako například při výrobě papíru a celulózy nebo odsolování mořské vody. Doosan Škoda Power v minulosti dodávala své výrobky i do Třineckých železáren, bratislavské rafinerie Slovnaft nebo papíren v Německu, Švédsku a Finsku. Obecně se každému provozu s vysokou spotřebou elektrické energie vyplatí investovat do vlastní turbíny. Taková investice se firmám zpravidla vrátí v horizontu šesti až deseti let.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb fabia duben

Hlavní zprávy

 

sandero auto cb
seo uniweb