Turbína Doosan Škoda Power roztočí kola vlajkové automobilky Volkswagenu

Další prestižní projekt realizuje Doosan Škoda Power přímo v srdci německého automobilového průmyslu.


Do největší automobilky na světě, výrobního závodu Volkswagen ve Wolfsburgu, dodá plzeňský výrobce dvě industriální turbíny o výkonu 2x50 MW s regulovaným odběrem, převodovkou a generátorem. Soustrojí muselo splnit zejména vysoké nároky na účinnost a spolehlivost pro nepřetržitý provoz spolu s přísnými německými standardy.

Provoz turbíny v rámci automobilky se od standardních dodávek do energetických provozů značně liší, a pro Doosan Škoda Power je tento projekt první realizací v segmentu automobilové výroby. Pro odborníky z koncernu Volkswagen však nikoliv, a proto přišli s jasně definovanými parametry, které turbína z Plzně musela splnit. 

Na projektu opět spolupracuje Doosan Škoda Power se společností Mitsubishi Hitachi Power Systems v paroplynových cyklech, kde Mitsubishi dodává plynovou turbínu a Doosan Škoda Power turbínu parní.

„Tato flexibilní konfigurace jednotělesové parní turbíny s regulovaným odběrem, převodovkou a generátorem se často používá mimo ryze energetické provozy. Nejenže vyrábí elektrickou energii, ale také v potřebných parametrech dodává páru i do dalších úseků provozu – v tomto případě do technologie výroby Volkswagen. Věříme, že budeme pro Koncern dobrým a spolehlivým partnerem,“ říká Michal Sarpong, vedoucí odboru Nabídky ve společnosti Doosan Škoda Power.

Parní turbíny už dlouho nejsou pouze výsadou energetiky – s pomocí regulovaných či neregulovaných odběrů může turbína dodávat páru i pro využití v následné technologii jako například při výrobě papíru a celulózy nebo odsolování mořské vody. Doosan Škoda Power v minulosti dodávala své výrobky i do Třineckých železáren, bratislavské rafinerie Slovnaft nebo papíren v Německu, Švédsku a Finsku. Obecně se každému provozu s vysokou spotřebou elektrické energie vyplatí investovat do vlastní turbíny. Taková investice se firmám zpravidla vrátí v horizontu šesti až deseti let.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 02.05.2020 07:000 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq