U Hamburku v Plzni vyhrožoval lidem opilý muž. Strážníci mu naměřili přes tři promile

Páteční dopoledne u Paluby Hamburk v Plzni narušil sedmačtyřicetiletý muž silně pod vlivem alkoholu, který pokřikoval na okolí, obtěžoval kolemjdoucí a choval se nevyzpytatelně. Strážníci mu při dechové zkoušce naměřili 3,24 promile, po kladení odporu ho spoutali a převezli na záchytku.

obrázek: U Hamburku v Plzni vyhrožoval lidem opilý muž. Strážníci mu naměřili přes tři promile

Sedmačtyřicetiletý muž pod vlivem alkoholu v pátek dopoledne narušil klid u Paluby Hamburk v Plzni. Podle Městské policie Plzeň pokřikoval na okolí, obtěžoval kolemjdoucí a střídavě projevoval klid a náhlé výbuchy podrážděnosti. Strážníci mu při dechové zkoušce naměřili 3,24 promile. Na místě zhodnotili, že muž své chování neovládá a mohl by dál narušovat veřejný pořádek, a rozhodli proto o převozu na záchytku.

Odmítl nastoupit do vozu, pak kladl odpor

Muž nejprve poslechl výzvu a se strážníky se vydal k služebnímu vozu. Zhruba deset metrů před vozidlem se však zastavil a odmítl pokračovat. Začal rozhazovat rukama, chytil jednoho ze strážníků za rukáv uniformy a kladl aktivní odpor. Hlídka proto použila donucovací prostředky, muže zajistila, nasadila mu pouta a převezla ho k vystřízlivění. Poté, co vystřízlivěl, strážníci podle městské policie vyřešili přestupek, neboť muž neuposlechl výzvu úřední osoby při výkonu pravomoci.

Kde k incidentu došlo

Paluba Hamburk stojí u dopravního uzlu poblíž hlavního nádraží v Plzni. Místem denně prochází velké množství lidí, a podobné incidenty tak rychle přitahují pozornost okolí.

Záchytka v Plzni

Opilého muže strážníci převezli na protialkoholní záchytnou stanici v areálu Polikliniky Plzeň Slovany.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články