Urbanity Campus Tachov získal v soutěži Estate Awards 2023 dvě první místa

Dvě první místa si z letošního ročníku soutěže Estate Awards odnesla nemovitostní skupina Urbanity. Její výrobní areál Urbanity Campus Tachov zvítězil v kategorii Udržitelnost a ekologie.


V kategorii Industriální projekt roku navíc bodoval areál ještě jednou, když prvenství získala výstavba budovy Gama. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na galavečeru ve středu 6. prosince v Empire Hall ve Slovanském domě.

Urbanity Campus Tachov: 1. místo za Udržitelnost a ekologii

Skupina Urbanity se zaměřuje na budování průmyslových kampusů nové generace, které splňují ta nejpřísnější ESG kritéria, k nimž patří například ochrana životního prostředí nebo péče o zaměstnance. Už během plánování a výstavby jednotlivých projektů Urbanity úzce spolupracuje s představiteli měst a místními komunitami. Díky tomu vznikají průmyslové kampusy, které neplní jen výrobní funkci, ale nabízejí také doprovodné služby a občanskou vybavenost pro zaměstnance kampusu i místní obyvatele. Urbanity Campus Tachov se rovněž stal vůbec prvním průmyslovým areálem v České republice, který získal mezinárodní ocenění BREEAM Communities. Odborná porota soutěže Estate Awards ocenila způsob, jak Urbanity pracovalo se staršími původními objekty, doplnilo je novými a především, jak se celý kampus začlenil do místního prostředí a přispívá ke kvalitě života v Tachově a okolí.

Výstavba budovy Gama: 1. místo v kategorii Industriální/Logistický projekt roku

Budova Gama zvítězila především pro velmi dobré využití volného prostoru brownfieldu městského průmyslového areálu, který přispívá k zachování plastikářského průmyslu v lokalitě a udržuje život ve městě Tachov. Gama zaujala také architektonicky zajímavou fasádou, velkorysou a rozsáhlou plochou zeleně a dobrou integrací do okolní městské zástavby. 

„Porota ocenila náš dlouhodobý přístup v budování průmyslových kampusů, které mají skutečný pozitivní efekt ve snižování dopadů na životní prostředí a které staví na spolupráci s místními komunitami. Už od počátku fungování naší společnosti máme jasnou vizi vytvářet průmyslové areály, které budou udržitelné a postavené na obnovitelných zdrojích energie a dalších moderních technologiích. Naše výrobní kampusy usilují o to být prospěšné nejen pro firmy a zaměstnance, kteří v nich pracují, ale také pro obyvatele okolních měst a obcí. Právě pro ně chceme být partnerem,“ uvedl Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny Urbanity. 

Soutěž Estate Awards, která vyhodnocuje a oceňuje ty nejzajímavější projekty v oblasti realitního vývoje, architektury a designu, zahrnuje širokou paletu kategorií, od rezidenčních projektů až po komerční nemovitosti.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq