V Kaznějově otevřeli bezpečnější silnici

Novou silnici, která spojuje město s areály největších podniků, výrobců stavebních prvků BEST a Lasselsberger, otevřeli v Kaznějově na severu Plzeňska. Rovná, širší, 1,3 kilometru dlouhá komunikace zvýší bezpečnost v oblasti, která je silně zatížena nákladní dopravou.


Novou silnici, která spojuje město s areály největších podniků, výrobců stavebních prvků BEST a Lasselsberger, otevřeli v Kaznějově na severu Plzeňska. Rovná, širší, 1,3 kilometru dlouhá komunikace zvýší bezpečnost v oblasti, která je silně zatížena nákladní dopravou. Na obnovu části silnice II/204, která přišla na 25 milionů korun, dala EU tři čtvrtiny nákladů a zbytek Plzeňský kraj. Řekl to náměstek Správy a údržba silnic Kralovice (SÚS) Martin Vít.
"Řidiči z Kralovicka získali bezpečnější a rychlejší propojení ze silnice I/27 z Plzně na Most na komunikaci I/20 z Plzně do Karlových Varů," dodal. Lidé jedoucí ze severu Plzeňska si směrem přes Mrtník, Lozu, Nekmíř zkracují cestu na karlovarský tah, aby nemuseli jezdit přes krajské město.
Původní vozovka byla vinou intenzivního provozu těžké nákladní dopravy častým místem dopravních nehod nákladních vozidel. "Od roku 2002 byla vinou velkého počtu výtluků nevyhovující, měla velmi špatné odvodnění a tvořily se tam námrazy," řekl Vít. Už od vjezdu z hlavní silnice se vozovka klikatila a řidiči, zejména v zimě, tam často nezvládali jízdu. SÚS tam každou zimu i léto prováděla náročné výspravy za miliony korun.
Dvouproudá vozovka, která se o jeden metr rozšířila, získala nový povrch se zesílenými konstrukčními vrstvami. Investor, Plzeňský kraj, kladl důraz na odvodnění komunikace a na její úplné narovnání.
Projekt připravovaný od roku 2002 byl v Plzeňském kraji poslední dopravní stavbou realizovanou z programovacího období EU 2004 až 2006 financovanou z programu SROP. K získání dotací pomohla investorovi Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje. Stavbu, která byla zahájena v březnu, prováděly Stavby silnic a železnic.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 12.12.2006 18:000 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq