V Plzni je na návštěvě velvyslanec Mongolska

Oficiálním přijetím začala včera dopoledne dvoudenní návštěva mongolského velvyslance v České republice J. E. Ochira Enkhtura a zástupců mongolské provincie Orchon v Plzni.


Oficiálním přijetím začala včera dopoledne dvoudenní návštěva mongolského velvyslance v České republice J. E. Ochira Enkhtura a zástupců mongolské provincie Orchon v Plzni (p. Gaadan Sharkhuu, hlava administrace Orchonského kraje a primátor města Erdenet, p. Yondon Bayarsaikhan, náměstek generálního ředitele podniku Erdenet a p. Vandandorj Nacgdorj, představitel mongolské obchodní komory).
Na radnici je přivítal technický náměstek Jiří Uhlík. Krátce se s velvyslancem pozdravil i plzeňský primátor Pavel Rödl.
„V Plzni jsem jako velvyslanec poprvé. Chtěli bychom se s ní blíže seznámit, protože máme velký zájem o navázání partnerských vztahů v České republice,“ prohlásil velvyslanec.
Odpolední program návštěvy je věnován pracovnímu jednání se zaměřením na školství, sociální oblast a činnost hospodářské komory. Večer navštíví delegace koncert Radky Fišarové v plzeňské Velké synagoze.
„Čtvrteční program věnujeme převážně dopravě, protože zástupci Orchonské oblasti se chtěli seznámit s fungováním městské hromadné dopravy a podívat se na výrobu trolejbusů,“ sdělil technický náměstek Uhlík.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 07.12.2006 11:220 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq