V září nastoupí na střední školy 22 tisíc žáků. Všude ale výuku nezahájí

V novém školním roce 2020/21 nastoupí na střední školy v kraji 22 tisíc žáků.


První školní den bohužel nezahájí na Masarykově gymnáziu v Plzni a v ZŠ Podmostní – pracoviště Tachovská z důvodu zachycení nákazy koronavirem u zaměstnanců.

„Z důvodu karanténních opatření nebude zahájen školní rok na Masarykově gymnáziu a na pracovišti v Tachovské ulici ZŠ Podmostní. Objevila se zde u zaměstnanců nákaza COVID-19 a obě zařízení budou až do odvolání uzavřena,“ říká náměstkyně hejtmana pro oblast školství Ivana Bartošová a ujišťuje, že v případě uzavření dalších škol budou rodiče včas informováni. „Všechny školy obdržely manuál a pokyny zřizovatele jak postupovat, mají k dispozici osobní ochranné pomůcky a dostatek desinfekce. Bezpečnost žáků a personálu školy je pro nás prioritou, doufáme, že přijatá opatření minimalizují riziko nákazy,“ dodává náměstkyně.

Novinky školního roku 2020/21
Novinkou letošního školního roku je výuka některých předmětů v angličtině, kterou nabídne Gymnázium a Střední odborné učiliště Rokycany. „Po dvou letech studia by pak měli žáci možnost své studium vést v angličtině úplně, a to v prestižním mezinárodním programu - IB Diploma programme, který je zakončen mezinárodní IB maturitou. V současné době probíhá samotná akreditace programu IB a povolení výuky v anglickém jazyce Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy,“ doplňuje Bartošová.
Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640 nabízí nově obor Prodavač, Střední škola Bor, Plzeňská 231 nabízí nově obory Strojírenské práce, Elektrotechnické a strojně montážní práce a Provozní služby a Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá,  nabízí nově obory Tesařské práce a Praktická škola jednoletá.

Nejpopulárnější obory
Největší zájem vedle gymnázií je u oborů s maturitní zkouškou projevili uchazeči o obory Masér sportovní a rekondiční, Pedagogické lyceum, Zdravotnické lyceum, Ekonomické lyceum, Veřejnosprávní činnost, Ekonomika a podnikání, Veterinářství a Laboratorní asistent.
U oborů s výučním listem byl největší zájem o obory Kadeřník, Aranžér, Truhlář, Mechanik opravář motorových vozidel, Cukrář, Pekař a Elektrikář-silnoproud.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka