Vánoce hasičů: V Přešticích kouřil strom, v Boru upadl komín

Během tří svátečních dní zasahovali hasiči v Plzeňském kraji u 47 událostí. Osmkrát vyjížděly jednotky k požáru a ve 13 případech pomáhaly u dopravních nehod, které se obešly bez obětí na životech. PŘEŠTICE – Osm minut po půlnoci z 23. na 24. prosince 2010 vyjížděli hasiči k ohlášenému požáru vá...


Během tří svátečních dní zasahovali hasiči v Plzeňském kraji u 47 událostí. Osmkrát vyjížděly jednotky k požáru a ve 13 případech pomáhaly u dopravních nehod, které se obešly bez obětí na životech.
PŘEŠTICE – Osm minut po půlnoci z 23. na 24. prosince 2010 vyjížděli hasiči k ohlášenému požáru vánočního stromu na náměstí v Přešticích. Na místě jednotka zjistila, že se pouze kouří ze světelné výzdoby stromu. Žádné známky hoření nebyly objeveny. Hasiči proto odpojili světlenou výzdobu od elektrického proudu a o situaci informovali starostu obce.
BOR – V pátek 24. prosince v 7.54 hodin vyjížděli hasiči na pomoc majiteli domu v Boru na Tachovsku, kde zledovatělý sníh utrhl komín. Ze střechy se utrhla masa sněhu, která když sjížděla po střeše, strhla s sebou i vývod plynového komína. V místě nebylo možné ustavit výškovou techniku, proto byla použita lezecká výstroj. Jeden ze zasahujících hasičů slanil ke komínu a sníh odstranil. Stržením bylo porušeno komínové těleso pod střechou asi 10 cm nad úrovní podlahy. Majiteli byla doporučena na opravu specializovaná firma.
KRSY – V sobotu 25. prosince 2010 v 11.15 hodin vyjížděli hasiči na pomoc autobusu, který zapadl v příkopu u obce Krsy na severním Plzeňsku. Autobus vezl 40 německých turistů. Vozidlo bylo z části zapadlé do příkopu, ale nikdo nebyl zraněný. Hasičům se pomocí traktoru, který dorazil z nedaleké obce, podařilo autobus vyprostit. Vozidlo pak pokračovalo dál v cestě.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 28.12.2010 08:150 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR