Ve Vejprnicích proběhl křest nových autobusů

ČSAD autobusy Plzeň slavnostně předalo nové autobusy MAN obcím Vejprnice a Tlučná. Autobusy slavnostně pokřtili starostové obou obcí, zástupci dopravce i prodejce MAN v ČR

weby uniweb

V úterý 22. 12. 2020 krátce po poledni proběhlo ve Vejprnicích na Plzeňsku slavnostní předání a křest nových autobusů MAN Lion´s City. Autobusy symbolicky pokřtili senátor, krajský zastupitel a starosta obce Vejprnice Ing. Mgr. Pavel Karpíšek, starosta obce Tlučná Mgr. Jan Opl, ředitel ČSAD autobusy Plzeň Václav Königsmark a Ing. Karel Tichánek z českého zastoupení německého výrobce MAN. Zúčastnili se i místostarostové obou obcí a další zástupci plzeňského ČSAD.

Zcela nové nízkopodlažní komfortní autobusy MAN Lion´s City budou příštích deset let vozit cestující na příměstských linkách mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou. Jde o celkem šest plně vybavených autobusů MAN. Čtyři z nich jsou dvanáctimetrové typu Lion’s City LE (Low Entry), dva velkokapacitní osmnáctimetrové kloubové Lion´s City 18C. Přičemž nová generace městského kloubového autobusu MAN Lion´s City 18C má v Česku svou premiéru, jedná se o vůbec první nasazení této exkluzivní novinky německého výrobce v České republice. Kratší z vozů má kapacitu 38 míst k sezení a 47 k stání, článkový autobus pojme 48 sedících a 105 k stání. Oba typy pak disponují místy pro kočárek a invalidní vozík.

 Nové autobusy jsou vybaveny klimatizací, vnějšími i vnitřními ukazateli, naváděcí soustavou pro nevidomé, bezplatným Wi-Fi připojením k internetu pro cestující nebo USB zásuvkami pro dobití mobilních telefonů. Nechybí moderní odbavovací systém, díky kterému cestující mohou platit jízdné u řidiče v hotovosti, z čipové karty ČSAD autobusy Plzeň nebo Plzeňské karty, ale i prostřednictvím bezkontaktní bankovní karty.

„Naprosto špičkové autobusy MAN Lion´s City nabídnou cestujícím větší pohodlí a vyšší komfort cestování,“ uvedl ředitel ČSAD autobusy Plzeň Václav Königsmark.

ČSAD autobusy Plzeň pro obce Vejprnice a Tlučná zajišťuje dopravní obslužnost na třech autobusových linkách na trase mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou. Jde konkrétně o linky 55 Plzeň-Vejprnice-Tlučná, 66 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice a noční linku N55 Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň. V autobusech platí zvláštní tarif jízdného stanovený obcemi i předplatné Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK).

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kraj ockovani covid chci cestovat

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby