Vodárenské kapičky. Půl milionu si rozdělilo 16 charitativních projektů

Vodárna Plzeň a.s. obdarovala půl milionem korun šestnáct charitativních a dobročinných projektů v unikátním programu Vodárenské kapičky.

Jarní servisní akce AUTO CB

V něm mohou každoročně požádat zaměstnanci VP a.s. svého zaměstnavatele o finanční podporu až 50 tisíc korun pro organizaci, v níž se aktivně angažují. Letošní ročník Vodárenských kapiček byl výjimečný, protože VODÁRNA PLZEŇ a.s. navýšila rozpočet z 300 tisíc na 500 tisíc korun.  Žádostí o podporu přibývá a spektrum pomoci je široké - nejvíc peněz směřuje především hendikepovaným dětem, organizacím pečujícím o seniory, do sportu i kultury. 

Nejvyšší podporu 55 tisíc korun dostal čtyřletý Lukáš Jeníček, který se jako jediný pacient v Čechách potýká s extrémně vzácným typem chromozomové aberace. Lukáškova léčba je velmi náročná a nákladná, významně mu pomáhá neuro-rehabilitační program, jenž absolvuje v plzeňském Centru Hájek. Vloni dostal Lukášek ve Vodárenských kapičkách 50 tisíc korun, letos mu Vodárna přidává na navazující léčbu dalších 55 tisíc korun. „Neuro-rehabilitace proměnily téměř nehybného chlapečka znovu ve zvídavé dítě, které se již dokáže přetočit na bříško a pivotovat,“ děkujeme za to,“ uvedla Lukášova maminka Renata Jeníčková. Pomoc potřebuje rodina víc než dřív, a to vzhledem k dalším zdravotním komplikacím. 

Podporu 55 tisíc korun získává z Vodárenských kapiček na neuro-rehabilitaci také Jakub Dolejš, který statečně bojuje se souběhem několika diagnóz. Dlouhodobým cílem celé jeho rodiny je postupné dosažení jeho co nejvyšší soběstačnosti. Kubík je odkázaný na pomoc, sám nesedí, nechodí, nenají se. Každodenně se o něj stará převážně maminka už kvůli zaměstnání manžela, který musí rodinu zabezpečit. Kuba je žákem druhé třídy speciální základní školy. Podpora pro jeho něj směřuje také do Centra Hájek, kde absolvuje speciální program, a kde je podle rodičů zvyklý a jezdí tam rád. 

Podporu 10 tisíc korun obdržela paní Hana Hrůzová, která jako dítě prodělala obrnu a celý život je připoutána na vozík. Velmi těžko mluví a je naprosto odkázána na péči okolí. Tuto péči dříve zajišťovala maminka, nyní po její smrti, musí žít Hana v ústavu. Zde se hodně trápí a vzpomíná na svůj život před tím, kdy byla pánem svého času a byla mezi svými lidmi. Jejím snem je vytrhnout se alespoň na den z ústavního řádu a dopřát si svobodu a zážitky. „Naše první kroky povedou do Hančiny rodné vesničky a za jejími kamarádkami,“ děkujeme,“ uvedla zaměstnankyně VP a. s. Lenka Heřmanová, která o pomoc pro paní Hrůzovou požádala. Neznají se dlouho, potkaly se teprve nedávno úplnou náhodou v lese, kde Haně na vozíku docházely síly na cestu zpět do ústavu.   

Podporu 50 tisíc korun obdržela organizace NO FOOT NO STRESS, která pomáhá lidem po amputaci dolní či horní končetiny zpět do aktivního způsobu života. Pořádá různé sportovně sociální akce s cílem propojit svět zdravých a hendikepovaných. 

Částkou 20 tisíc korun podpořila VODÁRNA PLZEŇ a.s. 31. ročník Haydnových hudebních slavností, částku 50 tisíc korun obdržela Domovinka – sociální služby na nové vybavení pro seniory. 

Dvacet tisíc korun dostane na bezpečnostní tréninkové vybavení TJ Sokol Štěnovice, 22 tisíc korun klub Slavia VŠ Plzeň na revitalizaci automatické závlahy softballového hřiště. VODÁRNA PLZEŇ a.s. posílá 20 tisíc korun také na podporu mládeže Klubu biatlonu ELÁN Zruč a 18 tisíc korun na nákup sportovního vybavení klubu Blue Wings Cheerleaders. 

Děti z pěstounské péče obdrží dva příspěvky, oba ve výši 30 tisíc korun. První putuje do Diakonie ČCE a druhý do Služeb pro rodinu.

Centrum Hájek obdrží 50 tisíc korun na pořízení dodávkového automobilu pro své hendikepované klienty. Budou ho používat při jízdách  mimo areál v rámci projektu Na čtyřech kolech míříme k vám.

Do Salesiánského střediska mládeže míří 30 tisíc korun jako podpora doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin.

Děti z Dětského domova Domino dostávají příspěvek 25 tisíc korun na putování po některé z českých řek. Budou moci prožít dobrodružství na vodě i ve stanu.

15 tisíc korun dostane MS Luhov na projekt zastavení úbytku populace zaječí zvěře. 

„Jsem velmi rád, že se Vodárna angažuje v pomoci těm, kteří to opravdu potřebují, a to na základě osobní zkušenosti jejích zaměstnanců s osobní pomocí konkrétním lidem v náročných životních situacích. Děkuji jim za to, protože oni jsou zárukou, že darované peníze jsou využity správným způsobem,“ uvedl předseda představenstva VODÁRNY PLZEŇ a.s. Petr Náhlík. 

„Vodárenské kapičky jsou zajímavým a milým projektem pro nás všechny. Vážím si zaměstnanců, kteří se ve svém volném čase věnují různým činnostem, při nichž potkávají lidi v složitých situacích a nejsou jim lhostejní, chtějí jim pomoci,“ uvedl generální ředitel společnosti VODÁRNA PLZEŇ a.s. Jiří Kozohorský.  

Unikátní projekt Vodárenské kapičky je záležitosti zaměstnanců VODÁRNY PLZEŇ a.s., kteří mohou každoročně požádat konkrétním návrhem o finanční podporu (až 50 tisíc korun) pro organizaci, v níž se aktivně angažují. Podmínkou získání podpory je jejich aktivní účast v navrhovaném veřejně prospěšném projektu. Sami zaměstnanci jsou tak garanty akcí, pro něž žádají podporu. 

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka