Vozobule: Otevřením mostů se řidičům uleví

V pondělí ráno byly v Plzni po dvouměsíční rekonstrukci otevřeny pro veškerou dopravu Rooseveltův i Wilsonův most. Most přes Radbuzu byl otevřen pro osobní vozidla již minulý týden a v pondělí na něj opět vjela i MHD.

SEO UNIWEB

„Těší mě, že jsme otevření obou mostů zvládli v naplánovaném termínu a že se začátkem nového školního roku řidičům v Plzni výrazně uleví. Oprava Rooseveltova mostu, který je nejkratší spojnicí centra města s Roudnou, ale i Severním předměstím a silničními tahy na Karlovy Vary a Most, stála 31 milionů korun. U Wilsonova mostu v centru města, kde se jednalo především o výměnu podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, se provedly i úpravy odvedení dešťové vody a celkové náklady byly 2,98 milionu korun bez DPH,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

Třetí opravovaný most v Plzni přes Úslavu v Chrástecké ulici bude zprovozněn s opravenými křižovatkami Mohylová – Stará cesta a Mohylová – U Zastávky v pátek 13. září.

V nejbližší době bude na Rooseveltově mostě navazovat oprava jeho spodní stavby, kde byl zjištěn horší stav mostní konstrukce v části přes Tyršovu ulici. Tyto opravy se ale již provozu na mostě nedotknou.
 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
dacia duster

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb