Yazaki přebírá Siemens

Zatím nikdo z českých poboček německého koncernu Siemens není schopen přesně říci, kolik ze současných 2300 lidí bude muset odejít ze závodu na kabelové svazky ve Stříbře.

obrázek: Yazaki přebírá Siemens
Japonský koncern Yazaki Corporation Tokio odkoupil od Siemensu Automobilová technika jeho závod ve Stříbře. "Tento podnik už pod nás nepatří, "řekl technický ředitel Siemensu česká republika Zdeněk Roubíček.
    Siemens AT založí s japonským koncernem společné podniky, v nichž budou mít Japonci 75procentní podíl. Roubíček uvedl, že nově vytvořená firma převezme celkem 5000 zaměstnanců v pěti pobočkách po světě - ve Stříbře, Litvě, Indii, Turecku a Brazílii.
    Ani Roubíček ani mluvčí Siemensu AT ve Stříbře Iveta Šustrová však nejsou schopni přesně říci kolik, lidí bude muset odejít ze Stříbra, kde je jich dnes 2300. Hovoří se o 500, 800 lidech, ale zazněla už také více než polovina.
    Siemens AT totiž plánuje přesun kompletní výroby ze tří současných závodů (dva v Plzni a jeden ve Stříbře) na plzeňskou industriální zónu Borská pole. Siemens se ale zatím s plzeňskou radnicí o koupi pozemku nedohodl.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články