Za zraněnou seniorkou na Slovanech se strážníci dostávali oknem

Starost o zdravotní stav své sousedky měl v sobotu v pozdních nočních hodinách mladý muž žijící v bytovém domě v Plzni na Slovanech.  

banner Vánoce bohemia sekt

Na linku městské policie nahlásil, že  v bytěstarší ženy se od ranních hodin  svítí a žena nereaguje na zvonění na domovní zvonek ani klepání na dveře. Strážníci se na místě spojili s oznamovatelem. Ten se před jejich příjezdem pokusil přes okno nahlédnout dovnitř a projevil důvodnou obavu, že žena leží na podlaze. Z bytu se tou dobou ozývalo slabé naléhavé volání o pomoc. Dostat se do bytu však nebylo jednoduché. Při otevírání dveří nebyli strážníci s nástroji speciálně k tomu určenými úspěšní.

Rozhodli se proto pro jinou alternativu. Strážník nejprve vystoupal za pomoci teleskopického žebříku k oknu. Když uviděl na podlaze u postele bezmocně ležící ženu, snažící se volat o pomoc, okamžitě začal jednat. Hlídka s pomocí náčiní pro otevírání oken z venkovní strany okno bez poškození otevřela a vstoupila dovnitř. 88letá seniorka působila zmateným dojmem, vůbec nevěděla, kde je, ani co se jí stalo a stěžovala si na bolest páteře, kvůli níž se nemohla pohnout. Strážníci ženě poskytli nezbytnou první pomoc, přikryli ji dekou, aby neprochladla a zavolali zdravotnickou záchrannou službu.

Než záchranáři dorazili na místo a převzali si ženu do své péče, strážníci se o ni starali, přičemž telefonicky vyrozuměli o celé události seniorčina syna.

foto: mp plzeň

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Akční nabídka autobaterií

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby