Železárnám hrozí uzavření ocelárny

Železárnám Hrádek hrozí uzavření elektroocelárny. Důvodem je fakt, že výjimka České inspekce životního prostředí na odprášení provozu platí pouze do konce letošního roku.

obrázek: Železárnám hrozí uzavření ocelárny
Železárnám Hrádek hrozí uzavření elektroocelárny, provozu, který už jako jediný vyrábí tekutou ocel. Důvodem je fakt, že poslední výjimka České inspekce životního prostředí na odprášení elektroocelárny platí pouze do konce letošního roku. Existence dalšího subjektu impéria podnikatele Zdeňka Zemka je tak ohrožena.
    V případě, že firma nebude letos investovat desítky miliónů do odprášení, hrozí jí podle zákona o ovzduší pokuta od 30 tisíc do 10 miliónů korun a uzavření provozu.
    Prach z elektroocelárny trápí pouze část Hrádku u Rokycan. Zejména se ale dostává častými západními větry do Dobřívi a Strašic. Tamní starostové by proto ekologickou investici velmi přivítali.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články