Žilina modernizuje flotilu trolejbusů díky Škodě Electric

Zásadní obměnou prošla v posledních několika letech flotila trolejbusů slovenské Žiliny.

Jarní servisní akce AUTO CB

Díky dodávkám nových vozidel z plzeňské Škody Electric, pařící do skupiny Škoda Transportation, jezdí v ulicích města 29 moderních trolejbusů s okřídleným šípem ve znaku. V minulých dnech Škoda výrobu pro tamní dopravní podnik završila dodávkou dvojice bateriových trolejbusů, které může tamní dopravní podnik využívat i pro jízdu na trasách bez trolejového vedení.

„Podařilo se úspěšně završit proces homologace, takže oba trolejbusy s bateriovým pohonem mohou bez omezení sloužit v provozu,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller. Ten připomněl, že jde o dvanáctimetrová vozidla s klimatizací prostor pro cestující i řidiče, pasažérům navíc poslouží USB konektory umožňující nabíjení telefonů v průběhu cesty a přehledný informační systém. Na bateriový pohon mohou ujet zhruba 12 kilometrů.

Úspěšná premiéra dvojice nových bateriových trolejbusů navazuje na nedávné dodávky Škodovky pro tamní dopravní podnik. „V rámci první části předchozího kontraktu Škoda Electric vyrobila dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr a tři vozy typu Škoda 26 Tr. Druhou částí kontraktu byla opce na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových,“ sděluje Senior Sales Manager Škody Electric Petr Kasenčák.

Škoda Electric dodala do Žiliny také dva elektrobusy Škoda Perun, které lze mimo jiné částečně dobíjet za pomoci pantografu z trolejového vedení. V dodávkách trolejbusů na Slovensku je plzeňská Škodovka velmi úspěšná. Škodovácké trolejbusy jezdí i v Bratislavě, Banské Bystrici nebo Prešově.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka