Zloděj chtěl v Plzni ukrást zásilky z auta přepravní společnosti

Až neuvěřitelně drze si počínal v pondělí odpoledne jeden ze zlodějů v Plzni na Lochotíně.

SEO UNIWEB

Využil okamžiku, kdy doručovatel přepravní společnosti ponechal nedostatečně zajištěný prostor dodávky s balíky a zašel se zásilkou do domu.  Zloděj mezitím dodávku otevřel, několik balíků z ní odcizil a schoval je za jiné vozidlo stojící o kus dál na parkovišti. To viděl z okna svého bytu náhodný svědek a zavolal na linku 156. 

Hlídka lochotínských strážníků spěchala okamžitě na místo s vozem se zapnutými majáky. Celou situaci navíc sledoval strážník stálé služby na městském kamerovém systému a průběžně s operačním oddělením předával informace hlídce o pohybu pachatele a umístění odložených balíků. Strážníci hned po příjezdu krátce kontaktovali řidiče přepravní společnosti, který akorát odjížděl. Říkal jim, že mu žádná ze zásilek nechybí, ale přesvědčit se a zkontrolovat to nešel.  Hlídka se nato vydala pronásledovat zlodějíčka. Ve vnitrobloku sídliště se jí však ztratil z dohledu. Jeho tvář je ale zachycena na záznamu z městského kamerového systému. Díky rychlému zásahu a všímavosti svědka se podařilo balíky zachránit.

Doručovatele, který mezitím stihl zjistit, že se mu přeci jen nějaké zásilky ztratily, strážníci telefonicky vyrozuměli. Ten se pro ně na místo vrátil. Po důrazném poučení mu byly balíky předány.

foto: mp plzeň

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb