Online Před 5 dny

Jarní prázdniny i dobré podmínky zvedly návštěvnost na Špičáku

Počasí na šumavském Špičáku letos zatím přeje jarním prázdninám. Teploty ani přes den neklesají pod bod mrazu a na sjezdovkách stále leží v průměru 70 cm sněhu.

Blog
Před 5 dny
REGIONPLZEN.CZ

Jarní prázdniny i dobré podmínky zvedly návštěvnost na Špičáku

Do ráno připadlo ve všech partiích lyžařského areálu na šumavském Špičáku 7-10 cm prašanu. V průměru je na sjezdovkách stále 70 cm sněhu. Už přes týden příjemně mrzne (teploty okolo - 5 °C) i během dne, podmínky na lyžování jsou tak v prvním turnusu jarních prázdnin ideální.

Blog
Před týdnem
REGIONPLZEN.CZ

Ski&Bike Špičák: Rekordní výška sněhu, všechny sjezdovky v nejlepší kondici a o víkendu testování lyží zdarma

Rekordní výšku sněhové pokrývky, srovnatelnou se zimou v sezoně 2005/2006, má v těchto dnech šumavský Ski&Bike Špičák. “Na sjezdovkách leží mezi 80 až 110 centimetry sněhu. Letos patříme mezi pár českých areálů, ke kterým byla příroda opravdu štědrá a nemůžeme si na sněhový příděl zatím vůbec stěžovat,“ říká k aktuálním podmínkám provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPLZEN.CZ

Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu.

Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou v perfektním stavu

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

Na Špičáku je stále sněhu dost. V sobotu a v neděli se jedou závody ve slalomu a startují víkendové kurzy lyžařské školy

Před nastávajícím víkendem leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák 60-90 cm sněhu. „Vzhledem k inverzním teplotám, které v předchozích dnech panovaly, má sníh strukturu jarního firnu. V tomto týdnu se lyžovalo stále bez jakéhokoli čekání na vleky,“ popsal současné podmínky provozní ředitel areálu Vladimír Kasík.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

Šumavský Špičák v prvním lednovém týdnu láká na dobrý sníh i volné sjezdovky

I po bláznivých silvestrovsko-novoročních výkyvech počasí má šumavský Ski&Bike Špičák v provozu všechny sjezdovky i lyžování zpestřující atrakce. Tedy snowpark a fun line.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

Na Špičáku přibývají další otevřené sjezdovky, začalo i večerní lyžování

S výjimkou černé Šance a několika dílčích úseků, má již šumavský Ski&Bike Špičák otevřenu většinu sjezdovek v areálu. „ Leží na nich 40-75 cm sněhu v kombinaci přírodního s technickým. Stále navíc zasněžujeme a sem tam něco připadne,“ charakterizuje aktuální podmínky provozní ředitel střediska Vladimír Kasík. V pracovních dnech tohoto týdne byly tratě volné a vůbec nikde se nečekalo ani na vleky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Letní sezóna na Špičáku finišuje Dnem s CHKO Šumava

V letním provozu už lanovka na vrchol Špičáku pojede jenom čtyři následující říjnové víkendy.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Finálový závod české Giant Enduro Race se o víkendu jede na šumavském Špičáku

Finálový závod české Giant Enduro Race je součástí mezinárodní série Central European Enduro 2017, kde se letos závodí v premiérovém ročníku. Na startu tak budou i cyklisté ze zahraničí.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Srpnová kola na Špičáku: Premiéra závodu 4 X a hned za umělého osvětlení

Sportovní areál Ski&Bike Špičák připravil na poslední srpnovou sobotu 26.8. 2017 závod ve fourcrossu (neboli 4 X). Pořadatelé se rozhodli závodní premiéru této disciplíny na šumavském Špičáku navíc zatraktivnit jízdou po osvětlené sjezdovce Spodní Šance. Start jednotlivých rozjížděk totiž začíná až v 19 hodin a finálové jízdy se pojedou dokonce od 21 hodin. Účast není podmíněna žádnou závodnickou licencí, přihlásit se tak může prakticky každý cyklista, který si chce premiérový 4 X na Špičáku vyz

Blog
Před 6 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Vítězem European Downhill Cupu (EDC) na šumavském Špičáku se v elitní kategori mužů stal Slovák Baranek, v ženách Němka Rübesamová

V „Elite“ mužů byl z Čechů nejlepší devátý Štěpánek, do desítky se vešel i Říha. Bártová získala v „Elite“ žen bronz. V U17 byl Martin Brza stříbrný.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Ski&Bike Špičák hostí o víkendu iXS European Downhill Cup

Vrcholný podnik ve sjezdu horských kol se tady letos jede po osmé v řadě. Češi po třech odjetých závodech figurují v popředí celkového pořadí.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Revitalizace sjezdovek sportovním areálu Ski&Bike Špičák

Ve sportovním areálu Ski&Bike Špičák začali na zkušební ploše první sjezdovky o velikosti zhruba 1000 m2 (konkrétně na Spodní Šanci) s revitalizací lyžařských tratí kompostem z šumavských luk. Jde o premiérový projekt a středisko jej připravilo ve spolupráci s CHKO Šumava.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Šumavský Špičák zahájí letní sezonu v sobotu 3. června

Dva první červnové týdny lanovka v provozu jen o víkendech. Každý den pak od čtvrtka 15. června do neděle 17. září. Letní provoz končí o víkendu 28. - 29. října.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Lyžování na Špičáku asi už jen do neděle 26. března

Do neděle 26. března se bude určitě lyžovat v největším železnorudském areálu Ski&Bike Špičák. Když by se zlepšily sněhové podmínky plánuje ještě středisko otevřít na první dubnový víkend (tzn. 1. - 2. dubna 2017). V pracovních dnech příštího týdne 27 .- 31. 3. už budou zdejší vleky mimo provoz.

Blog
Před 11 měsíci
REGIONPLZEN.CZ