Online Před 3 dny

Na šumavském Špičáku mají na sjezdovkách přes metr prašanu.

Dnes by počasí mělo pomoci vyřešit problém nebezpečných stromů. Lanovka kvůli nim od neděle 13. 1. stojí, v provozu jsou ale všechny ostatní vleky.

Blog
Před 3 dny
REGIONPLZEN.CZ

Šumavský Špičák pustil lyžaře už i na černou Šanci – sněhu už je přes metr

Víkend na sjezdovkách bez omezení, startují víkendové kurzy a připravuje se snowpark.

Blog
Před týdnem
REGIONPLZEN.CZ

Šumavský Špičák otevře další sjezdovky

Svoji nejdelší sjezdovku prakticky v celé její délce (= cca 1800 metrů dlouhou Turistickou č. 1), otevře už o tomto víkendu lyžařský areál Ski&Bike Špičák. Postupně k dosud otevřeným sjezdovkám přibudou i další tratě, včetně dětského areálu pod hotelem Sirotek (pravděpodobně na začátku příštího týdne).

Blog
Před 2 týdny
REGIONPLZEN.CZ

Ski&Bike Špičák

Co si pro nás pro nás Ski&Bike Špičák připravil.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

O Velikonocích se na šumavském Špičáku lyžuje v letošní zimní sezoně naposledy

Středeční ráno otvíralo na šumavském Špičáku opět sněžení a teploty od – 3 °C na vrcholu po 0 °C u nástupu na lanovku. Velikonoční lyžování tak slibuje bílé loučení s letošní zimní sezonou, která se zastaví 2. dubna na celkových 117 dnech provozu.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Na šumavském Špičáku jsou ideální podmínky a málo lyžařů

Počínaje zítřkem (pátek 23. 3.) čeká šumavský Ski&Bike Špičák ještě posledních 11 dnů letošní zimní sezony, než ji areál ukončí o Velikonočním pondělí 2. dubna. Podmínky v tomto týdnu jsou naprosto srovnatelné s nejlepšími dny letošního ledna či února.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Šumavský Špičák zima neopouští. Sjezdovky jsou v dobré kondici, lyžuje se už za snížené ceny vedlejší sezony.

Co zkraje tohoto týdne lehce narušil déšť, to záhy napravilo středeční sněžení a mráz, takže podmínky na šumavském Špičáku jsou pořád zimní.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Špičácká zimní sezona v sobotu vrcholí Jízdou přes louži

Podmínky na šumavském Ski&Bike Špičák zůstávají podobné jako v předešlých týdnech. V průměru na sjezdovkách stále leží 70 cm sněhu, včera ještě připadlo 5 centimetrů, utažená vrstva sněhu na sjezdovkách je po dlouhodobých mrazech stále naakumulovaná chladem. V horních partiích v noci ještě mrzne, přes den už jsou teploty v tomto týdnu nad nulou.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Ski&Bike Špičák láká na pokles mrazů, rovné sjezdovky a v sobotu navíc na dětský den.

První březnový den letošního roku nic nemění na status quo na šumavském Špičáku. Na sjezdovkách stále leží v průměru 70 centimetrová, již řádně promrzlá a chladem naakumulovaná, vrstva sněhu.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Jarní prázdniny i dobré podmínky zvedly návštěvnost na Špičáku

Počasí na šumavském Špičáku letos zatím přeje jarním prázdninám. Teploty ani přes den neklesají pod bod mrazu a na sjezdovkách stále leží v průměru 70 cm sněhu.

Blog
Před 11 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Jarní prázdniny i dobré podmínky zvedly návštěvnost na Špičáku

Do ráno připadlo ve všech partiích lyžařského areálu na šumavském Špičáku 7-10 cm prašanu. V průměru je na sjezdovkách stále 70 cm sněhu. Už přes týden příjemně mrzne (teploty okolo - 5 °C) i během dne, podmínky na lyžování jsou tak v prvním turnusu jarních prázdnin ideální.

Blog
Před 11 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Ski&Bike Špičák: Rekordní výška sněhu, všechny sjezdovky v nejlepší kondici a o víkendu testování lyží zdarma

Rekordní výšku sněhové pokrývky, srovnatelnou se zimou v sezoně 2005/2006, má v těchto dnech šumavský Ski&Bike Špičák. “Na sjezdovkách leží mezi 80 až 110 centimetry sněhu. Letos patříme mezi pár českých areálů, ke kterým byla příroda opravdu štědrá a nemůžeme si na sněhový příděl zatím vůbec stěžovat,“ říká k aktuálním podmínkám provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu.

Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou v perfektním stavu

Blog
Před 12 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Na Špičáku je stále sněhu dost. V sobotu a v neděli se jedou závody ve slalomu a startují víkendové kurzy lyžařské školy

Před nastávajícím víkendem leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák 60-90 cm sněhu. „Vzhledem k inverzním teplotám, které v předchozích dnech panovaly, má sníh strukturu jarního firnu. V tomto týdnu se lyžovalo stále bez jakéhokoli čekání na vleky,“ popsal současné podmínky provozní ředitel areálu Vladimír Kasík.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Šumavský Špičák v prvním lednovém týdnu láká na dobrý sníh i volné sjezdovky

I po bláznivých silvestrovsko-novoročních výkyvech počasí má šumavský Ski&Bike Špičák v provozu všechny sjezdovky i lyžování zpestřující atrakce. Tedy snowpark a fun line.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONPLZEN.CZ