Basketbal: Západní Čechy kralovaly

O víkendu pokračovala 2. basketbalová liga mužů dvěma koly. Jiskra Domažlice i Lokomotiva Plzeň v nich měly výhodu domácího prostředí.

O víkendu pokračovala 2. basketbalová liga mužů dvěma koly. Jiskra Domažlice i Lokomotiva Plzeň v nich měly výhodu domácího prostředí. V sobotu nastoupili plzeňští proti poslednímu celku tabulky Jihlavě. Hned od prvních minut bylo jasné kdo utkání vyhraje. Plzeňané přehrávali soupeře na každém postu a během prvního poločasu si vytvořili 20 bodový náskok, který do konce utkání neustále zvyšovali. Na hřiště se postupně dostali všichni hráči z domácí lavičky. Plzeňská Lokomotiva nakonec skolila tým z Jihlavy o 40 bodů 97:57. V neděli čekal Západočechy tvrdší oříšek než-li v sobotu a to 5. tým tabulky BK Blansko. Domácí ale nenechali nikoho na pochybách, že forma před závěrečnými boji o play off jde neustále nahoru a od prvních minut nedávali Blansku šanci. Soupeř nestíhal takřka na žádném postu, nedokázal si poradit s rychlou hrou Lokomotivy a nakonec byl poražen vysokým rozdílem 79:47. I Jiskra Domažlice doma oba zápasy vyhrála a už tento víkend tak hodně napoví o tom, kdo postoupí do play-off právě vzájemný souboj Plzně a Domažlic.