Borci BC Star Plzeň úspěšně boxovali s Oblastním kole

První listopadovou sobotu odjeli boxeři z BC Star Plzeň spolu s trenérem Radkem Semanem do Rakovníka, kde se pořádalo Oblastní kolo v boxu. Celkem se tohoto závodu zúčastnilo 87 závodníků z 25 oddílů Středočeské oblasti. Pro plzeňskou závodnici Zuzanu Vraštilovou pořadatel nezajistil soupeřku a tak ...

První listopadovou sobotu odjeli boxeři z BC Star Plzeň spolu s trenérem Radkem Semanem do Rakovníka, kde se pořádalo Oblastní kolo v boxu. Celkem se tohoto závodu zúčastnilo 87 závodníků z 25 oddílů Středočeské oblasti. Pro plzeňskou závodnici Zuzanu Vraštilovou pořadatel nezajistil soupeřku a tak se musela spokojit jen s rolí sekundanty a vydatně pomáhala trenérovi s přípravou závodníků. Jako první boxoval v kategorii juniorů ve váze do 75 kg Josef Kvěch proti Bečvářovi ze Sokolova. Tento zápas díky výrazné převaze vyhrál na body Kvěch. Další dva závodníci, junior Martin Hucl a muž Jakub Mencl, vyhráli bez boje. Měli sice soupeře, Klognera z Rakovníka a Hanzu z BC J.Tormy, ale ti jim do vzájemných soubojů odmítli nastoupit a body za vítězství si připsali plzeňští boxeři.
Následující den startoval v extraligovém utkání ve váze do 91 kg Přemysl Baťek. Jednalo se o klání mezi Samsonem Č.Budějovice, za které již několik sezón Přemysl úspěšně hostuje, a domácím Děčínem. V první těžké váze proti němu domácí celek nasadil zkušeného Jiřího Vaňatu. V prvním kole Přemek Vaňatu tvrdě zasáhl úderem ze zadní ruky a ten byl počítán. Ve druhém kole trochu zaspal a domácí boxer srovnal stav utkání. Od třetího kola Baťek zvýšil tempo a Vaňata začal fyzicky pokulhávat. Ve čtvrtém kole se pak neustále na našeho závodníka věšel a vysloužil si dvojí veřejné napomínání. Přemysl Baťek tak zaslouženě vyhrál 3:0 na body. Tím napomohl budějovickému celku k výrazné výhře 14:4 na body. Budějovice jsou nyní na prvním místě boxerské extraligové soutěže.