Boxeři mají medaile z republiky

Ve dnech 14. – 16.května se v Karviné uskutečnilo Mistrovství republiky mužů v boxu. Soutěže se celkem zúčastnilo 57 sportovců z 20 oddílů. Za Plzeň startovali z JK BOX Plzeň ve váze do 69 kg Jan Borovička a ve váze těžké do 91 kg Pavel Šour a za oddíl Narama Plzeň v kategorii do 60 kg Josef Zahradník a váhu do 64 kg reprezentoval Ondřej Stach. Nutno poznamenat, že Zahradník je věkem stále junior a Stach startoval v tomto roce ještě jako šestnáctiletý kadet.
První si odboxoval svůj zápas Jan Borovička,váha do 69 kg, který nastoupil překvapivě v nižší váze, než bylo původně zamýšleno. Los byl k němu nemilosrdný a určil mu za soupeře reprezentanta Štěpána Horvátha z BC Ústí n. Labem. Borovička vyboxoval snad svůj nejlepší duel kariéry, Horváth si s ním vyloženě nevěděl rady a čtvrté kolo Honza jasně vyhrál, přesto to ale na vítězství nestačilo a tak jsme v této kategorii medaili nezískali. Horváth pak jako favorit vyhrál celou soutěž. Další svěřenec trenéra Klocháně Pavel Šour v těžké váze měl volný los a tak se utkal až v boji o stříbro s dalším reprezentantem Lukášem Viktorou z BC J.Tormy Praha. Šour se na zápas těšil a na soupeře si věřil, zápas však nezvládl psychicky a nepovedlo se mu uplatnit svou tvrdost a proto prohrál na body. Musel se spokojit s bronzem i když měl určitě na víc.
Svěřenci trenéra Pilce z Naramy byli na svém prvním seniorském mistrovství a oba dva měli první den volno a boxovali až v sobotu o účast o finále. Josef Zahradník, váha do 60 kg, měl proti sobě nejzkušenějšího borce soutěže, devítinásobného mistra republiky a účastníka MR Evropy Araika Šachbazjana z Ústí n. Labem. Přesto se junior Zahradník nezalekl a ukázal to nejlepší ze svého umění. K vítězství nad 32 letým soupeřem to ale nestačilo a po čtyřech kolech zůstal Honzovi „jen“ bronz. Nejmladší člen výpravy Ondřej Stach nejprve jasně porazil ve třetím kole r.s.c. Patrika Žigu z BC Sokolov. Druhý den v boji o zlato boxoval se čtyřnásobným mistrem republiky Martinem Halašem také z Ústí nad Labem. Odvedl velice bojovný a neohrožený výkon, ale na vítězství to nestačilo. Přesto je stříbrná medaile z mistrovství mužů pro tohoto teprve šestnáctiletého boxera největším dosavadním úspěchem.
Z Plzně vyjeli do Karviné čtyři boxeři a dvě bronzová a jedno stříbrné místo, to je více než jsme čekali. Je vidět, že práce obou klubů se ubírá správným směrem.