Do Plzně se v květnu opět chystá Festival stepu

Slavnostní otevření zbrusu nového stepařského studia v prostorách DEPO2015 zahájí ve čtvrtek 11. května už 4. ročník Plzeňského festivalu stepu.

zpravywellness2018

V dalších čtyřech dnech se rozběhne bohatý program, ve kterém nebudou chybět workshopy stepu, ukázky pod širým nebem, swingová tančírna, výstava fotografií, přednáška či koncert. Festival vyvrcholí Galavečerem v Měšťanské besedě, který nabídne to nejlepší z českého i světového stepu.

Letošní festival zahájí otevření nových prostor v areálu DEPO2015. Pod názvem Studio bude rekonstruovaný sál se zázemím sloužit především plzeňským stepařům.
Step by Step studio Kamily Borovské se od svého založení v roce 2010 stále rozrůstá - v současné době má téměř 150 členů od 5 do 70 let. „Hledali jsme nové prostory a díky vstřícnost města Plzně i Plzně 2015 jsme je našli v DEPO2015. V novém Studiu budeme trénovat celoročně a je skvělé, že jeho otevření se uskuteční v polovině května, v době festivalu. Srdečně zveme všechny zájemce, aby se přišli podívat buď na otevření, nebo i na workshop pro veřejnost, na kterém si můžou step vyzkoušet,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by step Studia, které festival organizuje.

Zahraniční hvězdou festivalu bude již druhým rokem Daniel Sacha Leveillé (nar. 1994), po Danielu Borakovi, který festival navštívil v minulých ročnících, další mladý švýcarský tanečník ověnčený několika tituly mistra světa. „Daniel Leveillé měl vloni velký úspěch se svým vystoupením na Galavečeru a také skvěle vedl workshopy pro pokročilé stepaře. Jsme proto velmi rádi, že naše pozvání přijal i letos,“ dodává Kamila Borovská.

Páteční festivalový program pozve do DEPO2015 nejprve na přednášku teoretika a publicisty Milana Degena a pak na Swingový večer s výukou swingu v režii vynikající lektorky Lenky Sekaninové. 

V průběhu sobotního dopoledne se v centru města U branky představí vybraná stepařská studia v krátkých vystoupeních pod otevřeným nebem. Poté bude následovat koncert plzeňské kapely Lakuna.
Odpoledne se v nových prostorách Studia DEPO2015 uskuteční workshop pro veřejnost, kde si zájemci mohou step vyzkoušet.
Sobotní Galavečer se letos odehraje v Měšťanské besedě, chybět nebude moderátorská dvojice Bronislav Kotiš a Roman Vojtek, která festival provází od samého začátku. Stálicí na festivalu je i česká stepařská hvězda, tanečník a choreograf Tomáš Slavíček, se kterým Step by Step studio úzce spolupracuje. Kromě nejlepších českých formací i jednotlivců se na Galavečeru představí i stepaři z německého Mnichova

Nedělní program bude patřit workshopu pro pokročilé pod vedením Daniela Leveillé.

Další informace najdete na www.plzenskyfestivalstepu.cz.

Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím systémů Plzeňská vstupenka (Galavečer a Swingový večer) a www.mestanska-beseda.cz (Galavečer).

Plzeňský festival stepu pořádá spolek K.R.O.K., hlavním organizátorem je Step by Step studio.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 21.3.2017 17:070 +
 
bytysvornost

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb