Ve Visio Art Gallery vystavuje fotoobrazy Milan Váchal

Od 2. do 23. února bude v plzeňské galerii Visio Art Gallery vystavovat známý plzeňský fotograf Milan Pěna Váchal. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek.

nostresszpravytop

Fotograf Milan Váchal se narodil v roce 1965 v Plzni. Ve 22 letech emigroval do Rakouska. Ve Štýrském Hradci se stal dvorním fotografem divadelních skupin  "Echitna Theater" a "Theater Marz", se kterými částečně spolupracuje dodnes. Po návratu do ČR v roce 1991 se na základě konkursu stal uměleckým fotografem Divadla J. K. Tyla v Plzni.

V roce 2002 fotil pro Národní památkový ústav města Plzně. Od roku 1993 se živí jako volný fotograf. Spolupracuje s novinami Plzeňský deník, Blesk a s časopisy Report, Rock&Pop, Pes přítel člověka, Vital a Regenerace. Zabývá se především technickou a reklamní fotografií, leteckou fotografií, reportážní fotografií, makrofotografií, uměleckou-výtvarnou fotografií a portrétní tvorbou.

Známý plzeňský fotograf Milan Váchal prezentuje na únorové výstavě fotografií v plzeňské Visio Art Gallery na Roudné tři kolekce „fotoobrazů“ ze své nejnovější tvorby.

V první části představí divákům zajímavá a malebná zákoutí z české i německé strany Šumavy. Tyto velkoformátové fotografie jsou vytištěny na malířském plátně o rozměru až 1,5 x 1 metr.

Druhou část prezentace tvoří fotoobrazy z cest po Řecku, Francii a Itálii, které jsou vytištěné na dibondových deskách, což velmi zvýrazňuje atraktivitu fotografovaných témat.

Třetí částí výstavy jsou fotografie architektury moderního Berlína. Pro toto téma zvolil autor adjustaci fotografií na plexiskle – vizuálně též velmi zajímavá a pro oko diváka působivá varianta zpracování fotoobrazů.


 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
lite zprávy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb