Ve Visio Art Gallery vystavuje fotoobrazy Milan Váchal

Od 2. do 23. února bude v plzeňské galerii Visio Art Gallery vystavovat známý plzeňský fotograf Milan Pěna Váchal. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek.

uniwebwebynamiru2018

Fotograf Milan Váchal se narodil v roce 1965 v Plzni. Ve 22 letech emigroval do Rakouska. Ve Štýrském Hradci se stal dvorním fotografem divadelních skupin  "Echitna Theater" a "Theater Marz", se kterými částečně spolupracuje dodnes. Po návratu do ČR v roce 1991 se na základě konkursu stal uměleckým fotografem Divadla J. K. Tyla v Plzni.

V roce 2002 fotil pro Národní památkový ústav města Plzně. Od roku 1993 se živí jako volný fotograf. Spolupracuje s novinami Plzeňský deník, Blesk a s časopisy Report, Rock&Pop, Pes přítel člověka, Vital a Regenerace. Zabývá se především technickou a reklamní fotografií, leteckou fotografií, reportážní fotografií, makrofotografií, uměleckou-výtvarnou fotografií a portrétní tvorbou.

Známý plzeňský fotograf Milan Váchal prezentuje na únorové výstavě fotografií v plzeňské Visio Art Gallery na Roudné tři kolekce „fotoobrazů“ ze své nejnovější tvorby.

V první části představí divákům zajímavá a malebná zákoutí z české i německé strany Šumavy. Tyto velkoformátové fotografie jsou vytištěny na malířském plátně o rozměru až 1,5 x 1 metr.

Druhou část prezentace tvoří fotoobrazy z cest po Řecku, Francii a Itálii, které jsou vytištěné na dibondových deskách, což velmi zvýrazňuje atraktivitu fotografovaných témat.

Třetí částí výstavy jsou fotografie architektury moderního Berlína. Pro toto téma zvolil autor adjustaci fotografií na plexiskle – vizuálně též velmi zajímavá a pro oko diváka působivá varianta zpracování fotoobrazů.


 

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
zimniedicerenault

Hlavní zprávy

 

voch2019