Domažlice ještě bojují o semifinále

Basketbalisté Domažlic bojují s Vyšehradem o postup do semifinále druhé ligy, plzeňská Lokomotiva už dohrála. Podlehla Liberci i ve třetím duelu.

Basketbalisté Jiskry Domažlice ještě bojují o postup do semifinále druhé ligy. Po čtyřech zápasech je stav čtvrtfinálové série mezi Jiskrou a pražským Vyšehradem nerozhodný 2:2, vítěze určí až středeční pátá bitva v Praze.
Domažlice v sobotním duelu podlehly soupeři až ve druhém prodloužení. Zápas se navíc protáhl o 45 minut poté, co jeden z hostujících hráčů při smeči do koše rozlomil desku v tělosvičně ZŠ v Komenského ulici. Nedělní utkání už Jiskra zvládla, soupeře porazila o 14 bodů a vynutila si pátý souboj v Praze. Na něj klub znovu vypravuje autobus pro fanoušky.
Plzeň podlehla favorizovanému Liberci, vítězi dlouhodobé části, už ve třech zápasech. Po dvou porážkách na severu Čech podlehla Lokomotiva i doma 62:91 a sezona pro ni skončila.
Výsledky: 2. liga mužů, čtvrtfinále, 3. zápasy: Lokomotiva Interconex Plzeň - Kondoři Liberec 62:91 (22:26, 30:48, 48:67). Konečný stav série: 1:3. Jiskra Domažlice -Slavoj Vyšehrad 107:116 po 2. prodl. (23:21, 45:44, 67:73 - 99:99).
4. zápas: Jiskra Domažlice - Slavoj Vyšehrad 82:68 (17:31, 35:49, 57:63). Stav série: 2:2. Rozhodující utkání se hraje ve středu od 19.15 hodin v Praze.