Dukla přehrála Tatran Prešov

K druhému zápasu jarní části házenkářské interligy nastoupila včera v plzeňské hale Lokomotivy Dukla Praha

K druhému zápasu jarní části házenkářské interligy nastoupila včera v plzeňské hale Lokomotivy Dukla Praha. Neměla ale vůbec jednoduchého soupeře, na západ Čech dorazil druhý tým soutěže, slovenský Prešov.
Zhruba 500 diváků v plzeňské hale vidělo včera excelentní výkon domácího týmu.
Za Duklu ve žlutomodrém nastoupilo včera opět několik odchovanců západočeské házené. Chyběl pouze pivot Václav Vraný, který je stále nemocný. Prešov ale nezačal vůbec špatně a vedl už rozdílem tří branek 6:3, pak ale Pražané zlepšili obranu a v čele s vynikajícím Janem Štochlem nedávali Prešovu šanci.
Dukla, která minulý týden prohrála ve Frýdku – Místku měla velkou motivaci slovenského soupeře porazit. O obrat v zápase se zdatně starala trojice Brabec, Král a Větrovec, Ti dohromady nastříleli v zápase patnáct branek. Poločas Dukla vyhrála nakonec o šest branek 17:11 a do druhého poločasu mohla jít s větším klidem. Prešov ve druhé půli opět potvrdil své důrazné začátky. Snížil pak náskok Dukly až na 2 branky, ale branky Šika a Brabce opět dali Pražanům klid. Nakonec se diváci dočkali i třicítky a Dukla porazila Tatran Prešov jednoznačně 30 ku dvaadvaceti. Pro Prešov to byla teprve čtvrtá porážka v sezóně. Pražané si připsali důležité 2 body a v interlize jí patří stále pátá příčka.
Příští zápas sehraje Dukla již tuto sobotu v Bratislavě. Zde už by mohl být její kádr kompletní.
V Plzni se na interligovou házenou půjde zase příští týden ve středu, kdy na západ Čech přijede slovenský klub ŠKP Sečovce.