Festival Cesta ženy zve nejen těhotné

Katedra ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni pořádá 12. listopadu 5. ročník tradičního jednodenního festivalu pro veřejnost Cesta ženy – matky na podporu zdravého těhotenství, přirozeného porodu a kontaktního rodičovství.

uniwebwebynamiru2018

Katedra ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni pořádá 12. listopadu od 9 do 18 hodin pátý ročník tradičního jednodenního festivalu pro veřejnost Cesta ženy – matky na podporu zdravého těhotenství, přirozeného porodu a kontaktního rodičovství. V budově fakulty na náměstí Odboje 18 čekají na návštěvníky přednášky, workshopy, prodejní výstava i bazar potřeb pro děti a rodiče.

„Hlavním posláním festivalu Cesta ženy – matky je podpora žen v období, kdy se stávají maminkami,“ říká Eva Hendrych Lorenzová z organizačního týmu. „Období očekávání miminka a příprava na jeho příchod je plné vzrušujících okamžiků a změn, které však nemusí být jen pozitivní. Dochází ke změnám životního stylu, priorit a sociálních rolí. Aby každá maminka mohla těhotenství prožívat pozitivně, je důležité věřit v sebe samu, mít dostatek přiměřených informací a podporující lidi okolo sebe,“ dodává.

Organizátoři chtějí touto akcí podpořit intuitivní rodičovství, přirozené těhotenství a porod, zvýšit osvětu v oblasti porodnické péče a péče o dítě a celkově inspirovat ženy, aby se uměly lépe spojit se sebou a svým miminkem.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit například na přednášky Zázračná síla placenty, Obejmutí po porodu, Látkové plenky, SpoKOJENÁ generace či Jak přežít a užít si specifický batolecí věk. Praktické workshopy se zaměří na tanec v těhotenství, aromaterapii nebo masážní techniku shiatsu v těhotenství a při porodu. Festival doplní prodejní výstava bylinek, aromaterapie, látkových plen, šátků na nošení dětí či porodnické literatury a také inspirativní obrázky studentky porodní asistence Kateřiny Čechové.

Akci organizuje katedra ošetřovatelství a porodní asistence spolu s Unií porodních asistentek, Sdružením porodních asistentek Plzeňského kraje, Odborem sociálních služeb Magistrátu města Plzně a Městským obvodem Plzeň 1. Vstupné je dobrovolné.

Více informací a možnost rezervace workshopů: https://cestazenymatky.wordpress.com

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018