Házenkáři Plzně potrápili Třeboň

Úvodní zápas play-out o udržení v extralize rozhodlo až prodloužení, Lokomotiva nakonec podlehla na jihu Čech 25:29.

V play-out extraligy házankářů se plzeňská Lokomotiva představila v Třeboni. Jihočeši sice postoupili ze 7. místa do play-off a Plzeň byla desátá, ale rozdíl mezi týmy se v bitvě smazával.
Domácí sice vedli 4:2 a také 8:4, ale do přestávky stačili hosté vyrovnat. V normální hrací době skončil zápas 24:24, muselo se prodlužovat na 2.5 minut.
Až v nastaveném čase domácí s podporou bouřlivé kulisy Plzeň zlomili. Vyhrála desetiminutovku 5:1 a jede do Plzně s náskokem jednoho vítězství.
Druhý zápas série se hraje v městské hale na Slovanech v neděli 2. dubna od 15 hodin.
Pokud Lokomotiva uspěje, dojde na třetí rozhodující duel v Třeboni.
Extraliga mužů, play-out, 1. zápas: Třeboň - Lokomotiva Plzeň 29:25 po prodl. (24:24, 11:10)
Nejvíce branek: Čapek 7, Dušek 5, Šulc a Bicek po 4 - Kalaš 6, Soukup a Klekner po 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/1.
Vyloučení: 2:2. Diváci: 550. Stav série: 1:0.