Házenkářky Slavie se zachránily

V sobotu hrály házenkářky plzeňské Slavie poslední zápas zápas skupiny o udržení proti Pardubicím. Aby nesestoupily, museli domácí vyhrát minimálně o 2 góly.

V sobotu hrály házenkářky plzeňské Slavie poslední zápas zápas skupiny o udržení proti Pardubicím. Aby nesestoupily, museli domácí vyhrát minimálně o 2 góly. Zápas o bytí a nebytí v první lize začal pro domácí Plzeňanky, hrají v tmavěmodrých dresech, velmi dobře. Hráli koncentrovaně a zodpovědně v obraně. V polovině prvního poločasu již utekly Pardubicím na rozdíl 4 branek, vedli i poté i 7:2, ale východočešky se ještě vzchopili a do kabin se o poločase tak odcházelo za stavu 8:4. To byl pro Slavii stále výsledek, který by jí zaručil učinkování v první lize i pro příští sezónu.
Do druhé půle však vstoupili hostující hráčky jako polité živou vodou a zásluhou několika rychlých brejků se rázem dostali na rozdíl pouze jediného gólu.(38:44)
Za stavu 8:7 Plzeňanky neznervózněly, naopak přidaly dva důležité góly. Ještě více jejich snahu podpořila nedisciplinovanost pardubických, které se často nechali vylučovat, ve 46. minutě rozhodčí neváhla ani udělit červenou kartu. Následně ve 41. minutě hrála Plzeň dokonce trojnásobnou přesilovku, když na 2 minuty odešly na trestnou lavici postupně 3 východočešky. Jak uvedla Libuše Škvařilová, trenérka Slavie VŠ Plzeň, to se ukázalo jako rozhodujíccí moment celého utkání, slávistky získali v této fázi proti těžko se bránícím soupeřkám pětigólový náskok. To nezvládl unést trenér hostujících hráček a byl po druhém napomenutí nucen opustit lavičku a zbytek zápasu sledovat z tribuny. Konec zápasu si již plzeňanky pohlídali, zvítězlili 18:12 a v první lize se zachránili.
Podstatnou část zápasů ve skupině o záchranu odehrály plzeňské házenkářky oslabené o některé klíčové hráčky, proto je pro ně záchrana o to cennější.