Hokejbalisté HBC Plzeň si připsali dalších šest bodů a jsou čtvrtí

Plzeňští hokejbalisté mají za sebou nepříjemný víkend a trip na severní Moravu zvládli na jedničku. I když je ani v jednom z utkání se soupeři z chvostu tabulky nečekalo nic jednoduchého. Připsali si po dvou výhrách šest bodů a díky tomu se vyhoupli již na čtvrtou příčku tabulky. Špatný start do so...

Plzeňští hokejbalisté mají za sebou nepříjemný víkend a trip na severní Moravu zvládli na jedničku. I když je ani v jednom z utkání se soupeři z chvostu tabulky nečekalo nic jednoduchého. Připsali si po dvou výhrách šest bodů a díky tomu se vyhoupli již na čtvrtou příčku tabulky. Špatný start do soutěže je tak definitivně zapomenut.
V sobotu čekalo Plzeňany utkání s posledním celkem tabulky, Karvinou. Přestože hráči Inteva dokázali do té doby vstřelit v osmi utkáních jen tři branky, úvod proti Plzni se jim povedl výborně a po patnácti minutách hry vedli 1:0. Naopak Západočeši se po dlouhé cestě trápili a vývoj zápasu otočili až v prostřední části hry zásluhou využitých početních výhod. Na konečném skóre 2:5 měly největší podíl právě úspěšně zvládnuté přesilovky. Všech pět gólů totiž vsítila první formace a z toho čtyři při hře proti oslabenému soupeři. Dvěma trefami se do statistik nejvýrazněji zapsal Jiří Benedikt.
Naopak proti Třinci otevřeli skóre hokejbalisté HBC Plzeň. Konkrétně to byl Michal Průcha. Utkání vládly obrany podpořené skvělými výkony obou gólmanů, takže další přesné zásahy přibývaly opravdu pomalu. V druhé patnáctiminutovce zvýšil na 2:0 z pohledu hostů opět Průcha a na začátku třetí třetiny korigoval skóre domácí Konderla. To byla sice pro Plzeňany komplikace, ale zkušený tým již další problémy nepřipustil a připsal na konto další tři body.
Poslední říjnový víkend patří akcím reprezentačních výběrů, a tak má extraliga povinnou přestávku. Na soustředění v plzeňské hokejbalové hale se představí hned několik Plzeňanů – brankář Semera, obránce Kadaně a útočníci Průcha a Ondřej Kejř. Mezi náhradníky navíc figuruje mladík Michal Bezděk.
Extraliga pokračuje 6. listopadu a na programu je západočeské derby. Utkání nebude pikantní nejen tím, že se potkají hráči, kteří se většinou dobře znají, ale hlavně půjde o poslední duel v první polovině soutěže a Dobřanští by se rádi odlepili z poslední pozice, na kterou spadli po nedělní prohře v Karviné. Naopak hráči Plzně budou ctít potvrdit bodový zisk ze hřišť soupeřů a protáhnout sérii vítězství na osm zápasů v řadě. (chlp)