Hokejisté Plzně do play-off nepostoupí

Ve včerejším jedenapadesátém kole hokejové extraligy nastoupil plzeňský Lasselsberger na ledě Liberce. Plzeňští potřebovali bodovat, aby udrželi krok s Litvínovem.

Ve včerejším jedenapadesátém kole hokejové extraligy nastoupil plzeňský Lasselsberger na ledě Liberce. Plzeňští potřebovali bodovat, aby udrželi krok s Litvínovem, jakožto největším konkurentem o postupovou osmou příčku. S Libercem ale Západočeši v letošní sezóně třikrát prohráli, nečekal je tedy vůbec lehký soupeř.
Životně důležitý duel včera ale Plzeňáci nezvládli. Na ledě nepříjemného Liberce inkasovali šestkrát, o všechny branky Bílých tygrů se postarali hráči z NHL. Dokonce hattrick si připsal Václav Nedorost. Při pátém gólu domácích v jedenatřicáté minutě přepustil Rudolf Pejchar místo v plzeňské brance Petru Ježovi. Hráči Lasselsbergeru odpověděli třikrát. Na severu Čech se trefili Dušan Andrašovský, David Pospíšil a Pavel Trnka. To ale nestačilo a Plzeň prohrála 3:6. V nervózním zápase byl navíc za sražení rozhodčího vyloučen na 5 minut plus do konce utkání Martin Paroulek. Při výhře Litvínova ve Zlíně znamená, že Západočeši se letos bojů o titul nezúčastní. Modrobílí tak skončí s největší pravděpodobností v letošní sezóně na nepopulárním devátém místě. V úterý na plzeňském zimním stadionu sehrají hokejisté Lasselsbergeru svůj poslední zápas letošního ročníku. Od půl šesté nastoupí proti znojemským orlům, kteří jsou také mimo elitní osmičku.