Hokejisté Plzně podlehli doma Slavii

Lasselsberger vedl v utkání 43. kola extraligy na Pražany už 2:0, jenže ve druhé části Málek třikrát inkasoval a tým nakonec podlehl 3:4

Hokejisté vedoucí Slavie zvítězili v utkání 43. kola extraligy v Plzni 4:3 a zvýšili svůj
náskok na druhý Liberec na šest bodů.
Domácí Lasselsberger sice vedl po první třetině 2:0, ale Pražané stav čtyřmi góly otočili. Západočeši ještě dokázali snížit, ale na vyrovnání v závěru nedosáhli. Manko Plzně na osmou Spartu se tak zvýšilo na pět bodů.
V první minutě musel hostující gólman Franěk zlikvidovat Zelenkovu střelu z bezprostřední blízkosti a domácí si vynutili nápor. Hosté se však z tlaku domácích vymanili pomocí přesilové
hry. Gólman domácích Málek vyrazil při Vobořilově vyloučení pohotové střely Supa a Divíška.
Pak se řítil v úniku na Málka Beránek, vypálil ale nad branku. Domácí poté hosty přehrávali a
při přesilovce se dostali do vedení díky Padělkově střele z otočky pod horní tyčku. Fraňka poté ještě překonal v poslední minutě úvodní části při vlastním oslabení Zelenka, kterého do
úniku vysunul přesnou přihrávkou Moravec.
Do druhé třetiny vstoupili hosté ve snaze zkorigovat dvoubrankové manko mnohem aktivněji. Nejprve trefil Duda po návratu z trestné lavice horní tyč, o chvíli později se už hosté
radovali. Beránek totiž nahodil kotouč na Málka a ten ho nešťastně vyrazil do brusle dojíždějícího Tomici, od které doputoval do sítě. Regulérnost branky ještě posvětil videorozhodčí.
Pak předvedl důležitý zákrok Franěk, když vyrazil
bekhendový pokus před brankou osamoceného Matějovského. Domácí poté hráli přesilovku, paradoxně však inkasovali vyrovnávací branku. Kapitán hostů Beránek totiž objel tři protihráče a
střelou těsně nad ledem překonal Málka. Domácí se z tvrdého direktu nemohli vzpamatovat a Graňák dokonal ranou od modré čáry obrat.
Na začátku třetí části navíc přidal Sup čtvrtou branku, když doklepnutím v brankovišti dokončil akci Divíška. Domácí se vrátili do utkání při dvojnásobné početní výhodě, když těsně po
jejím uplynutí skóroval bombou od modré čáry Cartelli. Pak Plzeň promarnila dvě přesilové hry čtyři na tři.
V oslabení naopak zahrozil Tomica únikem zakončeným střelou těsně vedle levé tyče.
Vyrovnání měl na holi domácí Důras, zakončil však také nepřesně. Hosté už po dvou porážkách za sebou z předešlých zápasů výhru udrželi, i když jim zatrnulo, když Zelenka pálil nad branku
při hře bez brankáře.
Marek Sýkora (trenér Plzeň): "Říká se, že dobré mužstvo neprohraje dvakrát za sebou a Slavie to dnes ukázala. My jsme ji k výhře dopomohli špatnou hrou ve druhé třetině, kdy jsme chtěli hrát pouze na brejky a technicky. První a třetí třetina se nám ale vyvedla. Bohužel ta pokažená druhá třetina ale takovému mužstvu jako je Slavie k výhře stačí."
Jiří Kalous (asistent Slavie): "Utkání bylo hodně náročné, domácí tým hrál s velkým nasazením po celé utkání. My jsme měli špatnou úvodní třetinu, kdy jsme dvakrát inkasovali po našich hrubých
chybách. Druhá třetina nám ale vyšla, hráli jsme aktivně a ke vstřeleným gólům nám dopomohlo i pověstné štěstí. Ve třetí třetině rozhodly přesilovky, které domácí v úvodní desetiminutovce nevyužili a my jsme utkání už poté dovedli do
vítězného konce."
Tipsport extraliga, 43. kolo: Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. A. Padělek (Trnka, Matějovský), 20. Zelenka (D. Moravec, Trnka), 45. Cartelli (D. Moravec) - 26. Tomica (Beránek, Duda), 31. Beránek, 35. Graňák (Sup), 42. Sup
(Divíšek). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5480.
Plzeň: Málek - Cartelli, Výborný, Pulpán, Trnka, Nedoma, Hučko, Vobořil, Štěpánek - Zelenka, D. Moravec, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Vítek - Důras, Šindel, Adamský - Vorel, M. Straka, Tvrdoň. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Divíšek, Sup - D. Hruška, Sobotka, Dlouhý - Vondrka, Kopecký. Trenéři: V. Růžička,