Hokejisté Plzně poprvé bodovali venku

Extraligový Lasselsberger vyhrál v utkání 8. kola extraligy na ledě Kladna 3:1, v tabulce se posunul na osmou pozici

Hokejisté Plzně zvítězili v utkání 8. kola
extraligy v Kladně 3:1 a poprvé v letošním ročníku tak dokázali bodovat venku. Velkou měrou se o výhru Lasselsbergeru zasloužil reprezentační
brankář Roman Málek, jenž inkasoval jediný gól z hole Radka Gardoně. Přitom Kladno v předešlých čtyřech zápasech nastřílelo 20 branek.
Kladno nastoupilo bez útočníka Horny, který je po operaci čelisti, a mělo v úvodu převahu. Hosté byli totiž často vylučováni a řadu šancí Rabatu
zlikvidoval Málek. Na druhé straně stačila nenápadná akce Západočechů a obránce Cartelli v 17. minutě zužitkoval pěknou přihrávku Matějovského.
I v druhém dějství se domácím nabízely šance na vyrovnání při přesilových hrách, ale Plzeň měla i štěstí. Tyč totiž zastavila pokusy Martina
Procházky a Bílka. Hosté naopak byli produktivní a 26 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení zvýšil jejich náskok dorážkou Šindel.
V závěrečné části se dlouho obě mužstva těžko prosazovala přes střední pásmo. V 52. minutě ale domácí vykřesali naději na obrat, když po chybě
hostů v útočném pásmu ujel v oslabení Gardoň a střelou pod horní tyč překonal Málka. Plzeňští ale rychle odpověděli a za 63 sekund při dalším
signalizovaném vyloučení skóroval obránce Trnka.
Nelíbilo se to kladenskému brankáři Orctovi, který dostal desetiminutový trest, ani divákům. Jeden z nich trefil lahví do zátylku hlavního
rozhodčího Husičku, který však utkání nepřerušil a nechal pokračovat ve hře. Závěrečný tlak domácích už změnu skóre nepřinesl.
O2 extraliga, 8. kolo: Rabat Kladno - Lasselsberger Plzeň 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 52. Gardoň (Bílek) - 17. Cartelli (Matějovský), 40. Šindel (Král), 53. Trnka (Král). Rozhodčí: Husička - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:11, navíc Orct - Šaffer oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3163.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, L. Procházka, Hájek - Frolík, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kalla, Kuchler - Čurilla, Jaroš, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Malinský, Derner, Mazanec - A. Padělek, Král, Adamský - Zelenka, Rataj, Matějovský - J. Heřman, Šindel,
Šaffer - Důras, Kepl, Ludvík. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.