Hokejové derby skončilo smírně

V šestačtyřicátém kole hokejové extraligy se bojovalo o play-off na plzeňském zimním stadionu. V letošním čtvrtém západočeském derby na sebe narazili dobře známí soupeři.

V šestačtyřicátém kole hokejové extraligy se bojovalo o play-off na plzeňském zimním stadionu. V letošním čtvrtém západočeském derby na sebe narazili dobře známí soupeři, domácí Lasselsberger se snažil odčinit vysokou porážku z Pardubic, naopak Energie chtěla v Plzni potvrdit úspěchy v posledních třech zápasech.
V letošních třech předchozích měřeních sil mezi západočeskými extraligovými kluby nikdy neprohrál domácí celek. V tom chtěli pokračovat hokejisté Plzně, kteří začali náporem a hned v 1. minutě měli i první šanci po akci Martina Straky.
To se potvrdilo, Plzeň měla i další šance, z úhlu zahrozil svou typickou akcí Matějovský, ostrou ranou vyzkoušel pozornost Romana Málka v brance Energie i Radek Duda. Ve třinácté minutě už se ale modrobílí mohli poprvé radovat, když David Pospíšil zblízka překonal karlovarského gólmana střelou nad lapačku. Karlovy Vary ale stihli ještě do konce první části vyrovnat. V čase 19:02 Václav Skuhravý nakonec dotlačil puk za Pejcharova záda – 1:1.
V úvodu druhé třetiny se nejdříve utrhl k sólu Dušan Andrašovský, Málka ale nepřekonal.
Udeřilo naopak na druhé straně, když nikým nehlídaný Milan Procházka měl ve 23 . minutě před Pejcharem snadnou práci a po přihrávce Hurtaje přiřkl Varům vedení.
Jen o dvě minuty později byl na světě další klíčový moment. Po faulu před karlovarskou brankou nařídil rozhodčí Trombík trestné střílení. To ale střelec prvního gólu David Pospíšil zahodil.
Nejlepší hráč na plzeňské straně Duda se pak snažil ohrozit Málka, mířil však těsně nad. Čas pro útočníka s jedenadevadesátkou na zádech tak přišel až v pětatřicáté minutě. Dudovu branku pak ještě musel posoudit videorozhodčí, nic to ale nezměnilo na vyrovnání a za stavu 2:2 se začínalo se znovu.