Indiáni se představili dvakrát na domácím ledě

Ve středu přijela do Plzně na předhrávku prosincového kola Energie Karlovy Vary. Utkání v netradičním čase, posunutém s ohledem na důležitý zápas fotbalistů Viktorky, bylo pravým západočeským derby. Po gólové přetahované nakonec odjela Energie poražena 5:4. V pátečním kole, které se již...

Ve středu přijela do Plzně na předhrávku prosincového kola Energie Karlovy Vary.
Utkání v netradičním čase, posunutém s ohledem na důležitý zápas fotbalistů Viktorky, bylo pravým západočeským derby. Po gólové přetahované nakonec odjela Energie poražena 5:4.

V pátečním kole, které se již hrálo v normálním čase, vyzvali Indiání Rytíře z Kladna.
Do sestavy Plzně se vrátil po zranění kolena Tomáš Vlasák, a byl to návrat ve velkém stylu.
Hned v sedmé minutě přihrál Kratěnovi a ten přesnou přihrávku před branku umožnil skórovat Jiřímu Hanzlíkovi. Kladno ještě v první třetině srovnalo krok a v 15. minutě srovnal na 1:1 Jakub Valský.

Ve druhé třetině se při vlastním oslabení dostal do úniku výborně hrající Radek Duda a nedal Cháberovi šanci. 30. minuta patřila opět Tomášovi Vlasákovi, dokázal přesně využít přihrávku Straky a zvyšoval na 3:1. Plzeňský kotel fanoušků pak dlouho skandoval jeho jméno.
V závěru třetiny opět při početní nevýhodě předvedli výbornou spolupráci a krásnou hokejovou akci Pitule s Kratěnou, který tak upravil na konečných 4:1.

Do třetí třetiny nastoupili Rytíři s Cikánkem v brance, ale plzeňští si výhru již pohlídali a třetina tak skončila bez velkých šancí na obou stranách.

4877 fanoušků tak vidělo velmi pohledný hokej a mohlo se těšit opět ze spolupráce plzeňského kapitána Martina Straky a nejlepšího střelce loňské sezóny Tomáše Vlasáka.