Kateřina Neumannová doběhla v Plzni na Run Tour sedmá

V sobotu 5. listopadu se uskutečnil první ročník závodu Česká pojišťovna Run Tour Plzeň. Závod se uskutečnil za příjemného podzimního počasí při teplotě vzduchu 10 st. Celsia. Prvního ročníku závodu se zúčastnilo 278 běžců. Na start dětského závodu na 1 km se postavilo 51 dětí a na start hlavního z...

V sobotu 5. listopadu se uskutečnil první ročník závodu Česká pojišťovna Run Tour Plzeň. Závod se uskutečnil za příjemného podzimního počasí při teplotě vzduchu 10 st. Celsia. Prvního ročníku závodu se zúčastnilo 278 běžců. Na start dětského závodu na 1 km se postavilo 51 dětí a na start hlavního závodu na 10 km celkem 227 běžců. Veškeré dění v centru závodu se odehrávalo v příjemném prostředí v prostoru amfiteátru pod obchodním centrem Plzeň Plaza. Trasa závodu zavedla běžce podél řeky Mže do parku v Mlýnské strouze v Pallovo ulici, dále běželi běžci podél Lochotínské ulice a přes kilometrovku se dostali zpět do areálu bývalého výstaviště. Běžci se museli popasovat se dvěma okruhy, každém o délce 5 km.
Diváci v blízkost prostoru startu a cíle měli možnost vidět běžce během průběhu do druhého kola. Po prvních pěti kilometrech byla včele skupina favoritů ve složení Olejníček, Kubričan, Voják, Přemysl Švarc, Frei. S odstupem 19 sekund za nimi běžela dvojice Martin Šmíd a Tomáš Veber. Mezi ženami byla po proběhnutí prvního okruhu včele Radka Churáňová před Pavlou Zahálkovou.
O vítězi prvního ročníku ČP Run Tour Plzeň se rozhodovalo v posledních stovkách metrů. Dlouhým a rychlým finišem vybojoval vítězství Lukáš Olejníček z AC Moravská Slavia před Pavlem Kubričanem AC Mladá Boleslav. Na dalších místech se umístili Jiří Voják z Mílařů Domažlice, český reprezentant v triatlonu Přemysl Švarc z TTK Plzeň a Tomáš Veber z LK Tatranu Chodov. Vítězný Lukáš Olejníček dosáhl dobrého času 31:52. Vítězkou ženské Kategorie se stala Radka Churáňová z Loko Trutnov v čase 37:21 před Pavlou Zahálkovou z BK Elan Zruč a Anetou Korjenkovou z AK Škoda Plzeň. Kateřina Neumannová, která téhož dne ještě přiletěla z Milána se umístila mezi ženami na sedmém místě v čase 43:29. Dobrý čas Kateřina zaběhla i díky pomoci svého kamaráda a bývalého reprezentanta a olympionika Pavla Fashingbauera, se kterým společně celý závod absolvovali. Mezi dětmi byli nejrychlejší Patrik Merhaut a Tereza Jonášová.
V prostoru amfiteátru vzniklo malé stanové městečko. Běžci i diváci si tam mohli nechat podepsat kartičky od plzeňských indiánů Tomáše Vlasáka a Frantička Kaberleho, zkusit svoji sílu na veslařském trenažéru ve stanu Dukly. Čestnými hosty závodu byli výborní armádní sportovci minulosti: mistr světa i Evropy, stříbrný na OH v Moskvě diskař Imrich Bugár a bronzový medailista z letních olympijských her v Athénách moderní pětibojař Libor Capalini. Běžci mohli po závodě zregenerovat na masážích prováděných studenty VOŠ a ATVS Palestra, vyzkoušet iontové nápoje ISOline či kávu vyráběnou Fair Trade způsobem. Pro děti byl připraven dětský koutek.
Dotazovaní závodníci byli velmi spokojeni s tratí i s organizací závodu a rádi přislíbili účast na závodech Run Tour v příštím roce, kdy by se závody této série měli rozšířit i do dalších větších měst v České republice.