Klatovští prohráli i druhý zápas v play-off

Ke druhému zápasu v play-off nastoupili hokejisté Klatov. Svého soupeře, hokejisty Nymburka přivítali v bouřlivém domácím prostředí.

Ke druhému zápasu v play-off nastoupili hokejisté Klatov. Svého soupeře, hokejisty Nymburka přivítali v bouřlivém domácím prostředí. Stav série byl před zápasem 1:0 pro hosty z středních Čech, kteří v prvním zápase zvítězili 5:2. Všechno od začátku nasvědčovalo tomu, že druhý duel těchto soupeřů vyzní jednoznačně pro Klatovy v bíločerveném. Domácí totiž do zápasu vlétli jako uragán a ve druhé minutě už vedli po brance Dalibora Šandy, kterému přihrával Fiala. Hráči zpod Černé věže pak měli i další šance, ty ale skočili neúspěšně.
Podle pravidla nedáš dostaneš se na druhé straně prosadil v osmé minutě Sirotek a bylo vyrovnáno. Stav 1:1 pak vydržel přes polovinu zápasu, přestože domácí měli řadu šancí, ale ani Špaček ani střelec Šanda puk za záda Libora Barty neprotlačili.
Zápas byl stejně jako první duel těchto soupeřů hodně hektický. Častým terčem diváků bylo také levé křídlo Nymburka, se jmenovkou, která by se více hodila do ruské Superligy. V devětatřicáté minutě ještě vyzkoušel pozornost Barty v brance Nymburku ještě jednou Šanda, do kabin se ale i po druhé třetině šlo za stavu 1:1. Třetí rozhodující část začala průnikem aktivního Ladislava Kubeše, kterému chybělo ke gólu opravdu málo.Rozhodující moment přišel ve třiačtyřicáté využili, kdy hráči Nymburka přesilovku. Ranou od modré se trefil Vítů.
Zápas byl pak ještě vyhecovanější a pramenila z toho i další vyloučení. V šestačtyřicáté minutě jednoho takového využil nikým neobsazený Sirotek a Nymburk rázem odskočil na rozdíl dvou branek. Klatovy se pak nadechly k poslednímu náporu, ale proti zatažené nymburské obraně se prosazovali těžko.
V 53. minutě zkoušel pěknou střelou dát naději domácím Josef Ibl. O minutu později byl do konce utkání vyloučen Václav Fiala, přesto se Západočeši pokusili o hru bez brankáře. Při ní definitivně rozhodl zápas Malý, který v klidu dovezl puk až do branky. V čase 59:43 se ještě prezentoval nechytatelnou střelou Handlovský a upravil na pro domácí až moc krutých 1:5.
Třetí kolo play-off a pro Klatovy zápas o bytí a nebytí se hraje na ledě Nymburka už zítra od 18 hodin.