Litice si udržely naději na play off

HC 1972 Rakovník - Plzeň Litice 3:3. Takový je výsledek dalšího zápasu Rakoextraligy pozemního hokeje.

Góly Litic dávali Michal Metlička, David Vychron a Libor Strejc.
Remíza nebo vítězství, tak zněl plán Plzeňáků, který by jim zajišťoval naději na postup do play off, novinky letošního ročníku nejvyšší soutěže pozemních hokejistů.
První situace zavánějící gólem byla před rakovnickou brankou již v 5.minutě, ale v 10.minutě prvního dějství úřadovali domácí. Rozhodčí Hovorka po trestném rohu Rakovníka přehlédl nohu Ostaše a Hlína pohotově doklepl míček do Vokurkovi branky. Z protiútoku Metlička předběhl domácího obránce a pohotově srovnal. Pokus o lob Vychrona ještě Liticům nevyšel, ale průnik stejného hráče po pravé straně pohotově zakončil Strejc. Litický koncert potvrdil o pár minut později opět Vychron doražením míčku do odkryté domácí branky 3:1 pro Plzeńáky. Spornou penaltu 5.minut před poločasem proti hostům pak bezpečně proměnil Dašek v dresu Rakovníka.
Druhý poločas přinesl opět nápor plzeňáků, mnoho gólových šancí však zůstalo nevyužito. Hlavně některé Dolejše, navrátilce po dlouhém zranění, volaly po gólovém vyjádrření. Trest v podobě penalty přišel 5.minut před koncem zápasu, Dašek v roli exekutora se opět nemýlil. Litičtí však stále zůstávají ve hře o čtyřmístné play off, v posledním zápase základní části musí porazit Meteor České Budějovice na jejich půdě. Hraje se v neděli 4.10. odjezd autobusu pro případné příznivce je v 8.30 z parkoviště Rychtářka u Štruncových sadů.