Litičtí pozemkáři remizovali

Dalším kolem pokračovala o víkendu Rakoextraliga pozemního hokeje. HC Mnichovice - Plzeň Litice 0:0.

Domácí od prvních minut dali napovědět, kdo bude chtít v první polovině rozhodnout celý zápas. Ostatně, to se jim podařilo v prvním kole, kdy v 15.minutě vedli nad Liticem již 3:0 a o zápase bylo již v podstatě rozhodnuto.
Litičtí, poučenější právě o tento zápas, spíše vyčkávali a snažili se více zahustit prostor před vlastní brankou. Mnichovice se dostaly ke střele po trestném rohu, několik centrů prolétlo litickým trestným kruhem, ale vyložené šance se nemnožili. Litický brankář Vokurka byl velmi pozorný a každý náznak problémové situace jednoduše vyřešil. Druhá polovina přinesla zvýšenou aktivitu hostů, kteří postupně získávali navrch. tomu pomohlo i vyloučení domácího Povýšila ve 13.minutě druhé půle. Litické šance zahájil Metlička, když jeho parádně trefený míček z voleje přeletěl o metru domácí branku. Pak faleš míčku zapříčinila jeho vykutálení z prostoru brankvé čáry po střele Brady a v posledních deseti minutách Dolejš dvakrát špatným zpracováním míčku zahodil dvě vyložené šance plzeňského týmu. Z pohledu poločasů je remíza spravedlivým vyjádřením sil na hřišti, z pohledu vyložených šancí litičtí zbytečně přišli o tři body.