Lukostřelkyně plzeňského Arcusu mají ligový bronz

Závěrečné, čtvrté kolo, prvoligové lukostřelecké soutěže se o víkendu odehrálo v Kostelci na Hané. Pět desítek mužů a žen si vyzkoušelo zcela novou plochu k závodění. Pořádajícímu LK Sokol Kostelec na Hané zapůjčili pro letošní finále družstev část plochy nového hřiště golfisté. Se závodníky si pohr...

Závěrečné, čtvrté kolo, prvoligové lukostřelecké soutěže se o víkendu odehrálo v Kostelci na Hané. Pět desítek mužů a žen si vyzkoušelo zcela novou plochu k závodění. Pořádajícímu LK Sokol Kostelec na Hané zapůjčili pro letošní finále družstev část plochy nového hřiště golfisté. Se závodníky si pohrálo počasí. Bylo chladno, déšť trvající téměř půlku závodního času sobotní kvalifikace vystřídal v neděli vítr. Na programu byla tentokrát sestava FITA (kvalifikace muži: 90, 70, 50 a 30 m; ženy: 70, 60 50 a 30 m á 36 šípů) + eliminace družstev 70m).
Mezi družstvy mužů byla po třetím kole celkem tlačenice. Celkem jasný odstup si drželo družstvo TJ OP Prostějov. Na ostatních místech nebyly výrazné bodové odstupy. Proto měly na stříbrné a bronzové medaile naději družstva od druhého po sedmé místo. V kvalifikaci posílil tým mužů Arcusu hostující Michal Hodač z LK Rokycany. Přesto Arcus v kvalifikaci kola skončil až 5. V eliminacích bylo důležité porazit Lk Votice v prvním kole soubojů. To se Michalu Heřmanovi, Ondřeji Knížemu, Zdeňku Horáčkovi a Vladimíru Vlčkovi bohužel nepodařilo, přestože vedli nad Voticemi ještě ve třetí sadě duelu. V poslední saděVotice stáhli soustřeď v terči blíž ke žluté a měli vyhráno. Tím se mužům z arcusu medailová ambice definitivně rozplynula a museli se spokojit se šestým místem ve finále. V celkovém pořadí letošnío ročníku první ligy Arcus obsadil sedmé místo. Tím zachránil svou účast v I. lize pro příští rok. Sestup potkal 1. LK Plzeň 1935. Osud týmu v letošním ročníku soutěže byl dán již po třetím kole, proto se tým z finálové části soutěže dokonce omluvil.
O něco lépe se dařilo družstvu žen LK Arcus Plzeň. Barbora Horáčková, Šárka Krmášková a Tereza Bellingová potvrdily své třetí místo a získaly tak bronzovou příčku. „Po propadovém druhém kole soutěže jsme už výše dosáhnout bohužel nedokázaly,“ hodnotí výsledek svého týmu jeho kapitánka Horáčková.
Na tomto závodu byla zařazena i eliminace jednotlivců (vyřazovací souboje, 70 m), která se střílela podle nových pravidel FITA v modelu setového systému). V této soutěži se podařilo Barboře Horáčkové obsadit 3. místo. Zvítězila Zuzana Pániková z Ostravy.