Nesveda vyhrál i odvetu za Giant ligu

Plzeňský cyklista Jiří Nesveda vybojoval na doubravecké Lopatárně prémii 10 tisíc korun

Plzeňský cyklista Jiří Nesveda z rokycanské profi stáje AC Sparta Praha vyhrál Velkou cenu Plzeňského deníku, závod, který se jel jako odveta po Giant Lize na okruhu doubravecké Lopatárny. Získal i prémii 10 tisíc korun.
Nesveda se před pár dny stal i vítězem celého letošního seriálu kritérií.
Padesátičlenné startovní pole se drželo dlouho pohromadě a body se dělily v hromadných spurtech, kde až do poloviny závodu díky podpoře týmu suverénně vyhrával právě Nesveda. Na 30. km vyprovokoval únik Milan Spěšný a společně se Zelinkou (Radsport Schumacher), Soukupem (GS Hadinec) a Pečenkou (AC SPARTA PRAHA) získali náskok, který však díky defektu Martina Pečenky neměl dlouhého trvání.
Poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál cyklokrosový mistr světa Kamil Ausbuher (Ravo team), ale stačilo mu to pouze na druhé místo celkového hodnocení. Nejaktivnějším jezdcem odvety po Giant lize byl Václav Hlaváč (Scania Apache), který nasbíral celkem 6 prémií.
Odveta Giant ligy, VC Plzeňského deníku (trať 55 km, čas vítěze: 1:11:46 hod.): 1. Nesveda (AC Sparta Praha) 38, 2. Ausbuher (Ravo team) 33, 3. Lukeš (Johnson Controls) 20, 4. Spěšný (Merida) 11.