Plzeň má tři vicemistryně republiky v boxu

Uplynulý víkend se v dalekém Krnově konalo mistrovství republiky kadetů a žen v boxu. Tohoto mistrovství se zúčastnilo 22 závodnic z 10 oddílů. Z boxerského oddílu BC Star Plzeň tam spolu s trenéry Semanem a Lukešem odjely dívky Lucie Hudcová, Tereza Lukešová a Iveta Tomšíková. Trenérům se podařilo...

Uplynulý víkend se v dalekém Krnově konalo mistrovství republiky kadetů a žen v boxu. Tohoto mistrovství se zúčastnilo 22 závodnic z 10 oddílů. Z boxerského oddílu BC Star Plzeň tam spolu s trenéry Semanem a Lukešem odjely dívky Lucie Hudcová, Tereza Lukešová a Iveta Tomšíková. Trenérům se podařilo provést díky příkladné disciplině děvčat nečekané změny ve váhových kategoriích. Lukešová vyshazovala do kategorie do 60 kg a Tomšíková do 66 kg. Zatímco Hudcová takticky přešla do váhy 63 kg. Tímto jsme si pojistili dobré pozice do losování a los byl pro nás příznivý.
Tereza Lukešová v šedesátce měla v prvním zápase Lenku Smetánkovou z Pardubic. Po prvním kole jen těsně vedla, ale potom začala boxovat podle rad trenérů a postupně zvyšovala náskok. Ve třetím kole byla Smetánková počítána a Lukešová zvítězila vysoko 19 : 6 na body. V boji o zlatou medaili Terezu čekala dvojnásobná mistryně republiky Arleta Krausová z SKB Praha. Obě spolu již několikrát bojovaly, ale naše závodnice na Arletino totální nasazení zatím nenašla recept. Stejně tomu tak bylo i v tomto boji. Krausová Terezu stále tlačila a sbírala bod za bodem. Teprve ve třetím kole s ní Tereza srovnala krok a několikrát ji tvrdě zasáhla. Nedokázala však těchto momentů využít a otočit výsledek případným „knockoutem“. Lukešová se musela opět spokojit jen se stříbrem. Obě děvčata ale předvedla pravou finálovou bitvu do poslední vteřiny zápasu.
Ve váze do 63 kg výborně zabojovala Lucie Hudcové proti Janě Hroníkové ze Samsonu České Budějovice. Hudcová, přestože nebyla úplně zdravotně v pořádku, od prvního kola zasahovala soupeřku přesnými direkty a ta byla ve druhém kole počítána. Nakonec zápas skončil na body za stavu 10 : 0 pro naši závodnici. Do finále Hudcová však již nenastoupila. Ráno jí vystoupila horečka a lékař jí při prohlídce uznal neschopnou zápasu. Iveta Tomšíková ve váze do 66 kg měla v prvím utkání proti sobě Martinu Příbovou z Barkasu Ústí nad Labem. Po prvním vlažném kole Iveta přidala a uštědřila soupeřce několik těžkých, přesných direkt. Po nich byla ústecká závodnice počítána a její trenér po té zápas ukončil a Tomšíková zvítězila ve druhém kole. Ve finále pak se utkala s mistryní republiky a účastnicí mistrovství Evropy Věrou Koričanskou z Příbrami. Iveta jí byla sice důstojnou, ale zbytečně opatrnou soupeřkou. Nutno dodat, že ani Koričanská nepředvedla vyloženě přesvědčivý výkon. Přesto loňská mistryně republiky zaslouženě vyhrála na body 20 : 10 a Iveta se musela spokojit se stříbrem.
„Chtěl bych všem děvčatům poděkovat za skvělou reprezentaci našeho oddílu a příkladné vystupování. Také je musím vyzdvihnout za skvělou kázeň při taktickém upravováním váhy,“ prohlašuje trenér Radek Seman.