Plzeň porazila Pardubice

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru v sobotu přivítali na domácím ledě tým Pardubic. Duel těchto soupeřů byl reprízou loňského památného čtvrfinále.

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru v sobotu přivítali na domácím ledě tým Pardubic. Duel těchto soupeřů byl reprízou loňského památného čtvrfinále a bojovalo se v něm o důležité body pro play - off. Pardubice byly před tímto zápasem deváté a domácí Plzeň sedmá.
Západočeši chtěli po dvou výhrách venku potvrdit i před domácím publikem zlepšenopu formu a na Perníkáře od začátku pořádně vletěli. První gól přišel v šesté minutě, když po přihrávce Špačka své sólo proměnil Martin Straka. Ten překonal Lašáka v brance pardubic dokonce v oslabení.
Ještěm v první třetině stihli hosté vyrovnat, když se trefil nejlepší střelec loňského ročníku NHL Milan Hejduk. Téměř pět tisíc diváků na stadioně potěšil na začátku druhé části Martin Paroulek který zakončil kombinaci s Kudrnou. Pardubice pak gólem Blažka opět srovnaly, Plzni ale vzápětí vrátil vedení obránce Cartelli, který nahozením překvapivě překonal pardubického gólmana.
Třetí třetina pak byla doslova kanonádou. Nejdříve se plzeňští góly Michala a Martina Straky ujaly dokonce třígólového vedení. Nakonec se však hráči Lasselsbergeru museli bát o výsledek, když nejdříve Divíšek a po něm v 50. minutě Rolínek snížili na 5:4. Plzeň, ale už víc nedovolila a zápas dotáhla do vítězného konce. Už dnes čeká západ Čech obrovský hokejový svátek. Už dnes odpoledne do na plzeňský zimní stadion dorazí tým hvězd z NHL, který zde od 19 hodin večer nastoupí proti domácímu týmu. Reportáž z příjezdu zámořských hvězd budete mít možnost vidět v našem odpoledním vysílání.