Plzeň remizovala s Brnem i díky nepísknuté penaltě

V sedmém kole první fotbalové Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň v tabulce druhé Brno. Viktorka se chtěla pokusit bodovat a nakonec se jí to podařilo, když po remíze 1:1 brala bod. Přesto Plzeňští odcházeli do šaten s pocitem křivdy. Rozhodčí Michal Beneš totiž ve druhé půli nepískl podle mnohých penaltový faul na Tomáše Kučeru pronikajícího do vápna.

Viktorka hrála od počátku aktivně a do šancí se dostával hlavně Brazilec Edno. Ani jednu ze svých příležitostí ale nevyužil. Dát gól tedy zbylo opět na kapitána Bartesku. Ochozy to zašumělo, když si postavil míč k trestnému kopu ze zhruba dvacetimetrové vzdálenosti, tedy pro něj ideální. A kapitán Plzně je nezklamal. Trefil se nádherně a gólmanovi Brna Belicovi nedal šanci. 1:0. Brno v těchto chvílích vůbec nehrozilo, také Pacandova střela byla spíš propagační. Nebezpečno před Čalounem bylo až těsně před půlí, kdy se po Svobodově rohu míč dostal k Schusterovi . Ten naštěstí pálil těsně nad. Hůř ale bylo v druhém poločase. Když agilní Pacanda prošel plzeňskou obranou poprvé, Čaloun měl ještě situaci pod kontrolou. Jeho druhý průnik v padesáté minutě už ale znamenal změnu skóre. 1:1. Inkasovaný gól Plzeň na chvíli rozhodil. Do této doby spadá například obranná chyba Podzemského, která dopředu vyslala samotného Krška. Ten ale mířil vysoko nad. Možná rozhodující moment zápasu přišel v šedesáté sedmé minutě utkání, kdy byl pronikající Kučera ve vápně zastaven brněnským obráncem. I když se Plzeňští hodně rozčilovali, sudí Beneš situaci jako faul neposoudil. Do konce zápasu pak měly obě strany ještě další šance. Nejprve se míč po Barteskově trestném kopu dostal k Ednovi. Ten byl sice sám, ale v těžkém úhlu. Trefil jen tyč. O chvíli později poslal znovu Edna Jež, Brazilec ale střílel těsně vedle. Finále pak patřilo Brnu. V jasné pozici se ocitl Tomáš Abrahám, brankář Čaloun ale reflexivně zasáhl. Plzeň – Brno tedy 1:1.
Možná rozhodujícím okamžikem zápasu byla nepísknutá penalta. Mezinárodní rozhodčí Beneš i za posouzení této situace dostal od delegáta hodně nízkou známku číslo 4. Tomáš Kučera tvrdí, že penalta byla.Po zákroku se hodně rozčiloval kapitán Plzně Milan Barteska. Kapitánovi nespravil náladu ani nádherný gól, který jako už tradičně vstřelil z trestného kopu.
Před dnešní dohrávkou tedy vede ligu Ostrava před Brnem, poslední jsou Blšany. Plzeň je s osmi body devátá. K dalšímu, tentokrát hodně důležitému zápasu o střed tabulky, pojede Viktorka v sobotu do Jablonce, bývalého působiště kapitána Bartesky.