Plzeň rozstřílela Jablonec 6:1, proměnila dvě penalty

Fotbalisté Plzně v předehrávce 13. kola první ligy porazili doma Jablonec 6:1 a minimálně do soboty se vrátili na druhé místo tabulky před Teplice. Jablonec sice vedl gólem Pitáka, ale Plzeň tentokrát zvládla pokutové kopy, které v předešlých dvou kolech neproměnila. Dnes nejprve mířil přesně z pena...

Fotbalisté Plzně v předehrávce 13. kola první ligy porazili doma Jablonec 6:1 a minimálně do soboty se vrátili na druhé místo tabulky před Teplice. Jablonec sice vedl gólem Pitáka, ale Plzeň tentokrát zvládla pokutové kopy, které v předešlých dvou kolech neproměnila. Dnes nejprve mířil přesně z penalty Horváth a vzápětí i Tecl. Oba se navíc trefili také ze hry stejně jako Kolář a Wágner. Jablonec dohrával od 22. minuty bez vyloučeného Nováka.

Plzeň vyhrála teprve podruhé z posledních šesti kol a oplatila Jablonci letní domácí porážku 2:3 ze Superpoháru. Rovněž se pozitivně naladila na úterní duel Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Naopak Jablonec ztratil body v šestém z posledních sedmi zápasů.

Plzni se příliš nevyvedl vstup do zápasu. V 11. minutě podnikl Jablonec po levé straně rychlý brejk a Kubista přízemním centrem našel na penaltě nepokrytého Pitáka, který přesnou střelou poslal hosty do vedení. To domácí probudilo a rychle se hnali za obratem. Už po pěti minutách se Petržela prohnal ve vápně kolem Nováka, který ho fauloval a sudí Zelinka nařídil pokutový kop.
Zatímco proti Slavii a Teplicím Horváth s Bakošem při penaltách selhali, tentokrát plzeňský kapitán Horváth mířil přesně do šibenice a nedal Špitovi šanci. Jablonecký brankář tak znovu přišel o jubilejní sté čisté konto kariéry.
Smolař zápasu Novák navíc ve 22. minutě zastavil Rajtoralovu střelu rukou a postaral se tak o druhou penaltu pro Plzeň. K tomu přidal i druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Míč si tentokrát vzal Tecl a stejně jako Horváth pokutový kop s přehledem proměnil.
Těsně před poločasem si Tecl na přední tyči naskočil na Rajtoralův centr a hlavou přidal svůj čtvrtý zásah sezony. I v druhé půli se hrálo zejména na polovině oslabeného Jablonce. V 55. minutě se dočkal gólu Kolář, kterému prostrčil míč Petržela a reprezentační záložník z otočky mířil přesně mezi Špitovy nohy.
Petržela se v nahrávače proměnil i v 68. minutě, kdy přetaženým centrem našel volného Horvátha, který dělovkou pokořil svůj bývalý klub popáté. Prosadil se i střídající Wágner, který po dalším průniku Petržely doklepl míč do branky.