Plzeň se loučila výhrou v Kladně

Hokejisté Lasselsbergeru v 52. kole extraligy vyhráli na ledě Kladna. Výhru 2:1 zařídili góly Vítek a Matějovský.

Hokejisté Plzně vyhráli v souboji týmů, které se loučí se sezonou, 2:1 v Kladně. Situaci v tabulce odpovídal i styl hry obou soupeřů, k vidění byl bezstarostný hokej, kterému vedle bojovnosti chybělo také nasazení, přesnost i kvalita.
Jak Kladno, tak Plzeň, nastoupily s řadou juniorů. Po dlouhé minuty se hrálo převážně ve středu hřiště. Oba brankáři byli prakticky bez práce.
První vzrušení přišlo až ve 14. minutě, kdy se po chybě kladenské obrany dostal do brejku hostující Vítek, ale Orct se nenechal překvapit.
Obrovskou příležitost na otevření skóre měl domácí Tlustý, kterého ve 26. minutě fauloval ve vyložené příležitosti Vobořil. Sám faulovaný hráč však neproměnil trestné střílení, když si s jeho pokusem o blafák lehce poradil gólman Jež.
Plzeň následně zpřesnila hru a poprvé zahrozila díky obránci Jindřichovi, který nastřelil levou tyč kladenské branky.
Ve 36. minutě již však šli Západočeši do vedení, to když se Vítek při signalizovaném vyloučení domácího hráče nejlépe orientoval při obléhání
Orctovy svatyně.
Hosté drželi vedení až do 51. minuty. Potom se však jejich dva hráči nechali zbytečně vyloučit a ve více než půldruhé minuty trvající výhodě dvou hráčů na ledě vyrovnal kladenský Evan tvrdou střelou od modré po ledě.
Plzeň však znovu zabrala a výsledkem byl vítězný gól Matějovského.
Zdeněk Müller (Kladno): "Na obou týmech bylo patrné, že hrají poslední zápas sezony. Bohužel náš výkon nebyl dobrý, přestože jsme se chtěli s našimi fanoušky rozloučit vítězstvím. Když však vstřelíme pouze jednu branku, nemůžeme vyhrát."
Radim Rulík (Plzeň): "Chtěli jsme bodovat, protože jsme chtěli skončit na jedenáctém místě tabulky. Tento náš úkol se nám podařilo splnit. V průběhu zápasu jsme si vytvořili více příležitostí než soupeř, a proto jsme si
zasloužili vyhrát."
Tipsport extraliga, 52. kolo: Rabat Kladno - Lasselsberger Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 51. Evan (Zeman, Martin Procházka) - 36. Vítek (Vorel), 53. Matějovský (Kracík, Trojovský). Rozhodčí: Jebavý, Turčan - Bádal, Charvát. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 1836.
Kladno: Orct - V. Čech, Evan, Zeman, D. Růžička, Filip, Hořava - Horna, Zajíc, Martin Procházka - Hluchý, Martin Frolík, Tlustý - Besser, Křesťan,
L. Vlček - Michael Frolík, Diviš. Trenéři: Müller a Tatíček.
Plzeň: Jež - Cartelli, Vobořil, Trojovský, Hučko, Pulpán, Jindřich - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Vítek, Kepl, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Holý, Hobl. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.