Plzeň slaví titul!

Finálový boj o titul Mistra České republiky musel rozhodnout až sedmý zápas. Od začátku utkání byla na zlínském ledě řada šancí, ale v první třetině jim chyběla potřebná gólová tečka. Zlínští se mohli do vedení dostat při své první přesilové hře, ale na Mazance moc pokusů nemířilo. Velmi dobře ...

Finálový boj o titul Mistra České republiky musel rozhodnout až sedmý zápas. Od začátku utkání byla na zlínském ledě řada šancí, ale v první třetině jim chyběla potřebná gólová tečka.
Zlínští se mohli do vedení dostat při své první přesilové hře, ale na Mazance moc pokusů nemířilo. Velmi dobře mířil až Petr Holík, který už ale vypracoval individuálním průnikem slibnou možnost, kterou zastavil dokonce snad i tyč. I Plzeň se snažila o vypracování dalších šancí, ale zároveň zápas začal být více opatrný, z čehož vybočil jen krátký tlak čtvrté formace indiánů.
Úvod, ale i závěr první části nabídly vyprodanému stadionu Luďka Čajky dobrou podívanou, ovšem proměňování šancí už tak dobré nebylo Nejprve vychytal dobrou šanci Zlína Mazanec a na druhé straně se ukázal i Sedláček proti Kovářovi. Zlín se pokusil závěr dohrát a v posledních vteřinách jen vyhodit, ale byl z toho zakázané uvolnění a tři vteřiny před sirénou se hra přestěhovala před Sedláčka, který si dokázal s prudkou ránou Špačka poradit.
Plzeňští fanoušci se mohli radovat hned na začátku druhé třetiny, kdy se podařilo skórovat Jozefu Balejovi. Zlín ale po obdrženém gólu dokázal vyvinout tlak, při kterém po povedené kombinaci Jaroslav Balaštík skóroval do odkryté Mazancovi branky.
Další gólová kombinace se povedla Plzeňákům. Na jejím konci úspěšně střílel Johnson a v 36. minutě tak vrátil vedení na stranu hostí, ale ani toto vedení nevydrželo dlouho. Střelcem vyrovnávacího gólu byl Ondráček, kterému úspěšně vybojoval za brankou puk Čajánek. Do kabin se po druhé třetině tedy odcházelo za vyrovnaného stavu.
Třetí třetina začala opatrněji a mnoho šancí nenabídla. Po deseti minutách třetí třetiny ovšem Sedláčka překvapil zpoza branky Kovář a propasíroval puk mezi Sedláčkovým betonem a levou tyčí.
Zlín si minutu a půl před koncem normální hrací doby vzal oddechový čas a po něm nastoupil s 6 hráči v poli. Tuto přesilovku ještě zvýraznilo vyloučení Kováře. Obrovský tlak nakonec domácí přetavili ve vyrovnávací branku 10 vteřin před koncem, kdy se výbornou střelou předvedl Filip Čech a zápas tím poslal do prodloužení.
Prodloužení začalo obrovskými šancemi na obou stranách. Straka sám před Sedláčkem v pádu zakončit nedokázal a prázdnou bránu po odrazu puku nedokázal na druhé straně trefit Okál.
Oba gólmani měli během prvního prodloužení plné ruce práce. Unavení hokejisté chybovali na obou stranách a pouštěli tak soupeře do velkých šancí, ale koncovka se nedařila. Rozhodnout zápas mohli Balej, Sýkora či Dvořák na straně Plzně, za Zlín potom byli ve nadějných šancích Leška, Kostourek či Holík.

V druhém prodloužení již hokejistům viditelně docházely síly, hokejisté hráli výrazně opatrněji a tolik šancí už ze hry nevyplynulo. Ale i tak se o dramatické zápletky postarali například střelou od modré St. Pierre či střelou z úhlu Leška.
Hrdinou zápasu se tak stal ten, komu titul přáli snad všichni. V čase 96:15 propálil po přihrávce Kováře Sedláčka kapitán a majitel klubu Martin Straka. A radost mohla propuknout, jak na hrací ploše zlínského stadionu, tak v kotli věrných fanoušků, kteří vyjeli do Zlína, tak na stadionu Škodovky, kde utkání sledovaly stovky fanoušků, tak v plzeňských hospodách barech o domácnostech. Plzeňany čekala dlouhá noc plná radosti z prvního mistrovského titulu v historii klubu.