Plzeňáci chybami nabídli Zlínu vítězství

Hokejisté HC Lasselsbergeru Plzeň včera v podvečer v pátém kole Tipsport extraligy hostili tabulkového souseda HC Hamé Zlín. Letos poprvé doma prohráli a to hlavně kvůli hrubým individuálním chybám obránců.

Hokejisté HC Lasselsbergeru Plzeň včera v podvečer v pátém kole Tipsport extraligy hostili tabulkového souseda HC Hamé Zlín. Letos poprvé doma prohráli a to hlavně kvůli hrubým individuálním chybám obránců. Pět a půl tisíce diváků, kteří čekali, jestli se zvedne herní projev týmu oproti minulému domácímu zápasu s Českými Budějovicemi, zmrazil už v páté minutě zlínský Veselý. Tomu Cartelli nezabránil vystřelit a když dezorientovanému Bartovi puk vypadl, Veselý jej dorazil za jeho záda. Gólman Barta pak svůj tým opět několikrát podržel, puk například skončil v jeho lapačce v 29 minutě poté, co po hezké kombinaci Zlínských vypálil Tesařík. Nato si poradil i s šancí Balaštíka. Pak přišly gólové minuty. Ve třicáté minutě Hurtaj našel Cartelliho, který vymetl růžek Altrichterovy branky.
Radost Plzeńských ale netrvala dlouho, pouhých několik vteřin. Vobořil u mantinelu prohrál souboj sVlachem, který našel Veselého před brankou. Ten dal svůj druhý gól v zápase a Zlín byl opět na koni. Plzeň ještě sice znovu srovnala zásluhou Vostřáka, remízové skóre ale druhou třetinu nepřežilo. To ale až za okamžik. Ještě před gólem totiž gólman Barta nevydržel popichování drzého Balaštíka, šel jej ztrestat a vyfasoval osobní trest
V samotném závěru druhé části hry pak totiž hráli hosté přesilovku, Hamrlík vypálil od modré a Výborný s Vobořilem nepřetlačili Lešku s Balaštíkem. Leška poslal Zlínské znovu do vedení. To pojistil hned ve druhé minutě poslední třetiny Jenáček. Hurtaj s ním prohrál buly a od modré pálil Nosek. Puk se dostal na záda Hurtajovi, který hlídal Jenáčka, ten se ale zorientoval a bylo to 2:4.
Pak jakoby osud rozhodl, že není na co se dívat, zhasla na zimáku světla a asi pět minut se nehrálo, světlo do hry domácích ale jejich oprava nepřinesla. Nejdřív šel sám Erik Weismann, kterému zabránil ve skórování Barta, když se mu vrhl pod nohy, o dvě minuty později ale strážce plzeňské svatyně nenadělal nic. Dobroň přišel v obranném pásmu o puk, který po kombinační akci Zlínských dopravil do brány Vlach. A jeho radost byla velká, vždyť to byl jeho 250 gól v lize a vstupenka do Klubu kanonýrů. Na konečných 3:5 už jen kosmeticky upravil po vyhraném buly Krátoška.
Plzeň je teď v extraligové tabulce se šesti body devátá. Doma se znovu představí až v neděli, kdy hostí Liberec. V úterý je volno, v pátek hrají Plzeňáci na Slavii.